Strona główna Powiat Zaproszenie do udziału w akcji „Pod biało-czerwoną”

Zaproszenie do udziału w akcji „Pod biało-czerwoną”

112
0
PODZIEL SIĘ

To inicjatywa skierowana do wszystkich gmin. Projekt finansowany przez Rząd RP umożliwia zakup masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy aktywnie włączą się w tę akcję. Należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Stąd serdecznie zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do oddania głosów poparcia.

Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym celem jest połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia.

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. Wszystko wskazuje na to, że w trzech gminach z największą procentowo liczbą głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, w uroczystości podniesienia flagi na maszt weźmie osobiście Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.