Strona główna Sport WÓR PĘKŁ W KOŃCÓWCE

WÓR PĘKŁ W KOŃCÓWCE

108
0

Początek meczu zapowiadał srogą klęskę gospodarzy. Pogoń szybko przejęła inicjatywę i łatwo zdobyła trzy przyłożenia. W tym momencie do akcji wkroczył trener Maciej Brażuk. Podbiegł do swojej drużyny stojącej za słupami i w męskich słowach wyjaśnił „w czym dzieło”.

Zawodnicy zrozumieli intencję   szkoleniowca i ruszyli do ataku. Pierwszy z nich skuteczny nie był, ale już kolejny zakończył się przyłożeniem Radosława Rakowskiego. Co prawda goście odpowiedzieli jeszcze jedną skuteczną akcją, ale nie podłamała ona sochaczewian. Dynamiczna akcja Wojciecha Krześniaka dała Orkanowi kolejne przyłożenie. Jeszcze przed przerwą doszło do lekkiej przepychanki. Na szczęście nieporozumienie zostało szybko wyjaśnione i na boisko powrócił duch sportowej rywalizacji.

Nie wiem, co się działo w szatni Orkana podczas przerwy, ale po niej na boisko wybiegła drużyna, która zdominowała grę przez dwadzieścia minut. W tym czasie nasi „Wojownicy” nawet raz wyszli na prowadzenie 27:26, a mogło być znacznie lepiej, gdyż przynajmniej trzech doskonałych okazji do zdobycia przyłożeń sochaczewianie nie wykorzystali.

Niestety, to było wszystko, na co było stać naszych rugbistów tego dnia.

Pogoń pierwsze punkty w drugiej połowie zdobyła z celnej próby, a potem wór z przyłożeniami pękł. Orkan nie potrafił koncentracji utrzymać do końca meczu, a i zapewne trochę wyszły braki fizyczne i kondycyjne, które taki rywal potrafi bezlitośnie wykorzystać.

Przed naszą drużyną jeszcze jeden mecz w tej rundzie. Pozostał wyjazd do Ogniwa Sopot.

RC Orkan Sochaczew – Awenta Pogoń Siedlce 27:48 (12:26)

punkty: Radosław Rakowski (10), Kacper Wróbel (7), Wojciech Krześniak (5), Kamil Zieliński (5)

skład: Jakub Młyńczak, Wojciech Krześniak (Adam Szwarc), Artur Fursenko, Jakub Budnik, Radosław Rakowski, Kacper Wróbel, Adrian Pętlak (Patryk Dębiński), Nahuel Aluhe Dovalo Villegas (Antoni Gołębiowski), Sebastian Misiak, Tomasz Markiewicz, Daniel Niemyjski, Kamil Dudkowski (Miguel Julio Leigner), Filippo Arrua (Michał Polakowski), Michał Gadomski, Kamil Zieliński (Kamil Miękus)