Strona główna Sport Weekend judoków

Weekend judoków

53
0

JUDO Zawodnicy Orkan Judo   w tym tygodniu startowali w dwóch ważnych turniejach: eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Awans do Mistrzostw Polski zdobył Maksymilian Żakowski (7 3kg), który zajął 3 miejsce (3 walki wygrane, 1 przegrana) i Bartosz Ambroży (73 kg), 5 miejsce (4 walki wygrane i dwie przegrane).

W eliminacjach startował również Jan Jesiołowski, który niestety odpadł w rundach eliminacyjnych.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików startowało 3 naszych zawodników. Złoty medal zdobyła Oliwia Hupert w wadze +70 kg, po wygraniu 2 walk przed czasem. Świetny start zanotował Kacper Gajda, zdobywając brązowy medal po wygraniu aż 4 walk w kategorii wagowej do 60 kg.

Eryk Osiński w kategorii do 66 kg zajął 5 miejsce 2-2. Niewiele zabrakło do podium. Trenerem zawodników jest Maciej Cichocki.

Bilans walk: 16 wygranych, 7 przegranych. Dobry wynik, gratulacje dla zawodników.