Strona główna Kronika kryminalna Sprawdź światła

Sprawdź światła

124
0
PODZIEL SIĘ

POWIAT W ramach kampanii pn. ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” kierowcy będą mogli w określonych terminach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów na wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu sochaczewskiego.

Biuro Ruchu Drogowego KGP przeprowadzi ogólnopolską kampanię ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która oficjalne swoje rozpoczęcie będzie miała 22 października 2020 r. Inspiracją działań prowadzonych na rzecz prawidłowego oświetlenia pojazdów są zmienne warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe. Prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z planowaną akcją trzeba się liczyć, że policjanci z sochaczewskiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność świateł.

Dlatego też, w ramach akcji kierowcy będą mogli w niżej wymienionych stacjach kontroli pojazdów i w określonych terminach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdu: 7 listopada w OSKP Brzozów Stary 131 oraz w PSKP Bondar ul. Szymanowska 89 Teresin.

Kampania będzie trwała do 15 grudnia.

Policja przypomina, że prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych.

KPP Sochaczew