ROZSTANIE Z TRENEREM

127
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka, grupa II

Żyrardowianka, to jedna z drużyn, z którą chodakowianie mieli zdobyć punkty. Sztuka udała się połowicznie. Gdyż sobotni mecz zakończył się remisem.

Przez ponad dwadzieścia minut nic specjalnego na boisku się nie działo. Gra była chaotyczna i tylko kilka strzałów z dystansu wzbudziło aplauz. Od pierwszego gwizdka (a nawet przed nim) widać było, że głównymi aktorami sobotniego futbolowego spektaklu chcą być sędziowie. Sztuka ta im się z pewnością udała… chociaż prawdopodobnie nie będzie równoważną z niską oceną wystawioną przez obserwatora.

W 24. minucie kapitan Żyrardowianki – Krzysztof Bajurski bezpardonowo zaatakował bramkarza Bzury, za co otrzymał czerwoną kartkę (w tym momencie wór pękł). Doszło do lekkich przepychanek. Powrócono do gry. Jak się okazało, cała sytuacja rozprężyła chodakowski zespół na tyle, że w dwie minuty stracił dwa gole po ewidentnych błędach obrońców.

Kontrowersyjne decyzje sędziego Szymona Cienkiego (oj, cieniutko prowadził sobotnie zawody) doprowadziły do nerwowości nie tylko na boisku, ale i poza nim. W pewnym momencie czerwonymi kartkami zostali ukarani trener Bzury Paweł Rzymowski oraz bogu ducha winien rezerwowy bramkarz Marcin Chmielak. Próbujący wyjaśnić sytuację kierownik zespołu Michał Orliński, zobaczył czerwień w drodze do szatni.

Po przerwie goście zamurowali bramkę i starali się grać z kontry. Kilka z nich groźnie wyglądało, ale na szczęście nie zakończyło się golami. W 59. minucie na polu karnym został podcięty jeden z naszych piłkarzy. Arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Radosław Grefkowicz. Strzelił w prawy róg, a bramkarz znalazł się w lewym (patrząc od strzelającego). 1:2. Gra się toczy. W 75. minucie drugi rzut karny dla gospodarzy. Radosław Grefkowicz wykonał replaya i na tablicy wyników wyświetlił się remis. Do ostatniego gwizdka drużyny dążyły do zmiany wyniku, jednak sztuka ta nie udała się żadnej z nich.

Po zakończeniu meczu na klubowym fanpagu fb pojawiła się następująca informacja, którą przytaczam poniżej w całości.

Po dzisiejszym meczu pomiędzy Bzurą Chodaków a Żyrardowianką Żyrardów zakończonym remisem 2:2 (0:2), przedstawiciel zarządu Bzury Pan Łukasz Bartczak spotkał się z trenerem Rzymowskim, by porozmawiać na temat sytuacji drużyny, oraz perspektywie dalszej współpracy. Po blisko godzinnej rozmowie Łukasz Bartczak poinformował, iż obie strony zdecydowały się za porozumieniem stron zakończyć współpracę z dniem dzisiejszym.

Przedstawiciel zarządu dodał również, że dziękuje trenerowi Rzymowskiemu za ponad 2 lata wspólnej pracy, przypominając o tym, że trener Rzymowski dołączył do nas w czasie, o którym jako klub pamiętać już nie chcemy – zaraz po wycofaniu zespołu z rozgrywek przez poprzedni zarząd. To tylko dzięki jego ambicji i zaangażowaniu udało się zebrać zawodników, by móc zacząć rozgrywki w A-klasie, a następnie dobrą selekcją i treningiem doprowadzić zespół do poziomu 4 -ligowego.

W poniedziałek trener Paweł Rzymowski pożegna się z zawodnikami, oraz przekaże obowiązki trenerskie swojemu asystentowi Mariuszowi Mamcarzowi, który zapewne przez ostatnie mecze rundy pokieruje grą zespołu.

Całe kierownictwo KS Bzura Chodaków życzy Pawłowi powodzenia w dalszej karierze trenerskiej, oraz zapewnia, że zawsze będzie mile widziany przy Chopina 101”.

Bzura Chodaków – Żyrardowianka Żyrardów 2:2 (0:2)

gole: Radosław Grefkowicz (2 z rzutów karnych)

skład: Alexander Zamani – Michał I Kowalski, Radosław Grefkowicz, Adam Zając, Dawid Stypuła (46′ Filip Jeznach), Jakub Kowalski, Maciej Brdeja (84′ Jan Wierzbicki), Hubert Krasoń, Igor Tomaszewski, Artur Fijołek (46′ Adrian Tomczyk), Kacper Szczepaniak (60′ Kamil Wojciechowski)