Strona główna Sochaczew Protest zablokował Sochaczew

Protest zablokował Sochaczew

475
0
PODZIEL SIĘ

Kolejna, trzecia odsłona protestów zorganizowanych przez „Niepodległe Polki” w Sochaczewie rozpoczęła się na Placu Kościuszki w poniedziałek, 26 października, tuż po godzinie 16.00.

Potem zebrami na placu podzielili się na trzy grupy. Najliczniejsza udała się na most na Bzurze. Na przejściu dla pieszych rozpoczęło się prawie półgodzinne przechodzenie przez pasy non stop. To spowodowało zablokowanie przejazdu w obie strony. Kierowcy jednak nie byli zirytowani. Większość z oczekujących w ogonku nie niecierpliwiła się. Pytani odpowiadali, że tak musi być, bo z kobietami się nie wojuje.

Gdy kolumna aut wydłużała się, wówczas  protestujący – po uzgodnieniu z policją zabezpieczającą miejsce – przepuszczali kawalkadę. Kierowcy odjeżdżając włączali klaksony, otwierali szyby w autach i machali do protestujących. Uczestnicy protestu przepuścili poza kolejką samochód, jadącą do szpitala kobietą w ciąży.

W tym czasie druga grupa przechodziła na przejściach koło piekarni Gzik na ul. Traugutta. Tu również ulica zablokowana była dokładnie. Kierowcy nie próbowali wymuszać przejazdu i czekali cierpliwie. Kilka razy, po ustaleniu z policją, przepuszczano samochody.

Trzecia grupa była na skrzyżowaniu ,na ulicy Warszawskiej.

 Po około godzinie wszystkie trzy grupy połączyły się i ruszyły ulicami Traugutta, Staszica, zakręcając przy straży pożarnej i ponownie wracając na Plac Kościuszki. Po dłuższym czasie kawalkada strajkujących ruszyła ulicami miasta.

Cały protest zakończył się około godziny 20.00.

BN

Fot. Bogumiła Nowak