Strona główna Wyszogród Praktyka na półmetku

Praktyka na półmetku

115
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie w sobotę 17 października zaliczyli połowę dwutygodniowej praktyki zawodowej w ramach projektu Erasmus Plus w Malmö w Szwecji. Po pracowitym tygodniu praktykanci wybrali się na wycieczkę do Kopenhagi, stolicy Danii. Wyprawa nie była zbyt daleka. Uczniowie skorzystali z przeprawy słynnym mostem nad Sundem, który łączy Malmö z Kopenhagą. Most ma długość około 7,8 tys. metrów.

– Naszą pierwszą atrakcją w Kopenhadze był pomnik Małej Syrenki, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych symboli w mieście. Przedstawia on tytułową bohaterkę baśni „Mała Syrenka” Hansa Christiana Andersena – dzieli się wrażeniami jedna z uczestniczek.

Uczniom bardzo podobała się stolica Danii, którą uważają za bajkowe miasto. Szczególny zachwyt wyszogrodzian budziły stare, kolorowe i świetnie zadbane kamieniczki nad kanałem, skąd mogli podziwiać Nowy Port (Nyhavn).

– Spacerowaliśmy po nim, oglądając klimatyczne kawiarenki, sklepy ze starociami i galerie sztuki. Miasto to jest niezwykle otwarte, uśmiechnięte, a także przyjazne dla rowerzystów.

Najważniejszym punktem wycieczki było zakupienie pamiątek dla naszych najbliższych – dodaje inny uczestnik weekendowej wyprawy.

Z kolei niedzielny wypoczynek zaplanowali sobie w Parku Narodowym Söderåsen. Park ten powstał w 2001 roku w celu ochrony góry zrębowej Kopparhatten oraz jej otoczenia.

oprac. BN

Fot. ZS Wyszogród