Strona główna Młodzieszyn Prace na cmentarzu

Prace na cmentarzu

211
0
PODZIEL SIĘ

JULIOPOL 29 września ruszył kolejny zakres prac związanych z remontem kwater wojennych na cmentarzu w Juliopolu.

Prace prowadzone są przez Gminę Młodzieszyn, a ich zakres obejmie kwaterę północną. Jest to kontynuacja prac realizowanych przez Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty, które zawsze wspiera naszą gminę w opiece nad miejscami Pamięci Narodowej.

Obecne prace na cmentarzu obejmą dalszą wymianę zniszczonych betonowych krzyży na granitowe, wymianę tabliczek epitafijnych na grawerowane, wzorowane na żołnierskim znaku tożsamości 1933 r. z orłem wz. 1919 roku, a także prace uzupełniające.

Gmina Młodzieszyn pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości  50 000 zł na podstawie złożonego wniosku do Biura Wojewody Mazowieckiego. Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa, dlatego tym bardziej cieszymy się z pozyskanych funduszy oraz możliwości realizacji remontu kwater wojennych.

Dziękujemy także Stowarzyszeniu Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty za zaangażowanie w działania naukowe związane z ustaleniem listy poległych oraz pomoc logistyczną w realizacji tego ważnego zadania.

Gmina Młodzieszyn