Strona główna Iłów Ojciec przejechał córeczkę

Ojciec przejechał córeczkę

467
0
PODZIEL SIĘ

 BRZOZÓW W minioną środę w Brzozowie (gm. Iłów) doszło do wstrząsającego wypadku. Jeden z rolników podczas cofania samochodem dostawczym potrącił swoją dwuletnią córeczkę. Dziecko nie przeżyło.

Do tragedii doszło około godziny 10, na podwórku gospodarstwa w Brzozowie. Mężczyzna cofał autem dostawczym, którym zwykle woził owoce i warzywa na giełdę do Bronisz. Podczas wykonywania manewru nie zauważył, że za pojazdem znajduje się jego dwuletnia córka. Dziecko zostało potrącone przez samochód. Natychmiast wezwano pomoc.

Na miejsce zdarzenia skierowano cztery zastępy straży pożarnej, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, prowadzona przez około godzinę resuscytacja krążeniowo – oddechowa nie przyniosła skutku. Lekarz stwierdził zgon dziecka.

Dziewczynka miała dwoje rodzeństwa. Była najmłodszym dzieckiem w tej rodzinie. Okoliczności tragedii wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie.

W sierpniu we wsi Zycki Polskie, także nieopodal Iłowa, wydarzyła się podobna tragedia, w wyniku której zginął 14-letni chłopiec. Dziecko odniosło obrażenia na skutek wypadku podczas prac polowych. Chłopiec wpadł pod ciągnik rolniczy, którym kierował jego 60-letni ojciec. Według wstępnych ustaleń chłopiec próbował wsiąść do kabiny ciągnika rolniczego i najprawdopodobniej poślizgnął się, a potem wpadł pod tylne lewe koło pojazdu. Pomimo reanimacji chłopiec zmarł.

jasz