Strona główna Sport NIEMOC PRZEŁAMAŁY

NIEMOC PRZEŁAMAŁY

85
0

TENIS STOŁOWY W minionym tygodniu nasze tenisistki stołowe rozegrały dwa kolejne mecze ekstraligowe. Pierwszy z nich odbył się w Lidzbarku Warmińskim. Tamtejszy Polmlek w tym sezonie spisuje się słabo i nic dziwnego, że nasze panie bez większych problemów wygrały to spotkanie.

Irina Ciobanu zwyciężyła dwa razy bez straty punktu. Trzeci dołożyła Magdalena Sikorska, która w pięciosetowym boju pokonała Natalię Bogdanowicz. Niestety tym razem do puli nie dołożyła się Daria Łuczakowska, która przegrała z Aleksandrą Michalak.

Niedzielny mecz z beniaminkiem – Gotykiem Toruń odbył się w sochaczewskiej hali MOSiR. Nie ma co ukrywać, że podopieczne Bronisława Gawrylczyka były faworytkami. Ze swojej roli się wywiązały, ale aż tak bardzo łatwo nie było.

W pierwszej grze Irina Ciobanu, grając na pełnym luzie, bez problemów pokonała 14-letnią Emilię Maruszak, oddając jej zaledwie jedenaście punktów. Drugi pojedynek pomiędzy Darią Łuczakowską i Słowaczką Tatianą Kukulkovą przyniósł sporo emocji. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Ostatecznie 3:2 wygrała zawodniczka z Torunia.

Trzecia odsłona meczu, to rywalizacja Magdaleny Sikorskiej z Zuzanną Błażejewicz. Pierwszy set fatalny w wykonaniu naszej tenisistki stołowej. Dwa kolejne, to pokaz jej gry. Właśnie taką „Sikorkę” chcielibyśmy jak najczęściej widzieć przy stole. Regularna, zdecydowana i przede wszystkim skuteczna. W czwartym secie wydawało się, że jest już po meczu. Magda prowadziła 9:6 i… do dziewięciu przegrała. Piątego seta „sochaczewianka” rozpoczęła rewelacyjnie (6:1). Niestety kolejne akcje były coraz mniej skuteczne i doszło do emocjonującej końcówki. Ostatnia piłka należała do naszej zawodniczki i tym samym SKTS wyszedł na prowadzenie (2:1).

Ostatni pojedynek pomiędzy Ciobanu i Kukulkovą bez historii i większych emocji. Zawodniczki poszły na obustronną wybijankę i pojedynek wyglądał trochę jak rozgrzewka. Rywalka tylko w pierwszym secie potrafiła stawić opór Irinie. W dwóch pozostałych była dla niej jedynie tłem. SKTS przełamał serię porażek i ponownie wskoczył do strefy medalowej (jest aktualnie trzeci w tabeli) i zapewne w niej pozostanie, gdyż do rozegrania w pierwszej rundzie pozostał naszej drużynie jeszcze tylko jeden mecz.

W czwartek (29.10) do Sochaczewa przyjedzie drużyna Dojlidy Białystok i nie ma co ukrywać, liczymy na kolejne trzy bardzo cenne ekstraligowe punkty.

Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński – SKTS Sochaczew 1:3

Natalia Bogdanowicz – Magdalena Sikorska 2:3 (2-11, 11-2, 8-11, 11-9, 9-11)

Zuzanna Pawelec – Irina Ciobanu   0:3 (9-11, 3-11, 1-11)

Aleksandra Michalak – Daria Łuczakowska 3:1 (7-11, 11-9, 11-5, 11-8)

Natalia Bogdanowicz – Irina Ciobanu 0:3 (8-11, 6-11, 4-11)

SKTS Sochaczew – KS Gotyk Toruń   3:1

Irina Ciobanu – Emilia Maruszak   3:0 (11-4, 11-4, 11-3)

Daria Łuczakowska – Tatiana Kukulkova 2:3 (11-8, 5-11, 11-6, 9-11, 9-11)

Magdalena Sikorska – Zuzanna Błażejewicz 3:2 (6-11, 11-6, 11-7, 9-11, 11-9)

Irina Ciobanu – Tatiana Kukulkova   3:0 (12-10, 11-5, 11-4)