Strona główna Wyszogród Na filmowym planie

Na filmowym planie

455
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD Po kilku dniach przygotowań scenograficznych na ul. Rębowskiej 57 i 35 odbyły się 17 września plenery zdjęciowe filmu „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”, realizowanego przez Studio Filmowe Akson.

Był niemały szum i rwetes. Nie brakło też gapiów i mieszkańców okolicznych domów, którzy robili pamiątkowe zdjęcie i krótkie filmiki. I choć z pozoru wszystko wyglądało na spory bałagan, to prace przebiegały bardzo sprawnie.

Tylko wyjątkowo brakowało słońca i to fabrykowane było poprzez sztuczne ekrany i lampy. Ulice przysypane piaskiem imitowały małe miasteczko gdzieś w Polsce dotknięte okupacyjnym terrorem. Bohaterowie filmu przemieszczali się wielokrotnie ulicami, wchodzili do domów.

Mieszkańcy czekają niecierpliwie na film. Niektórzy zastanawiają się, czy nie będzie filmowych wpadek np. jakiś elementów z XXI wieku, co czasem zdarza się w filmach historycznych. Jednak, jak twierdzi ekipa filmowa, to raczej uda się wymazać metodą cyfrową, co wcześniej nie było możliwe. Filmowcy zrealizowali wszystkie potrzebne ujęcia.

BN

Fot. GiM Wyszogród