Strona główna Sport MISTRZOWIE Z TERESINA

MISTRZOWIE Z TERESINA

129
0
PODZIEL SIĘ

ZAPASY Jakże to znakomita medalowa passa zapaśników z Teresina. Reprezentanci LKS Mazowsze tym razem stanęli na podium Mistrzostw Polski Seniorów. Tytuł czempiona zdobył Eduard Grigorev. Jest również ogromny sukces wśród najmłodszych zawodników.

Na matach Krotoszyna, podczas LXXIII Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, połączonych z jubileuszem 50-lecia LKS Ceramiki Krotoszyn, stanęła cała krajowa czołówka zawodników. Poziom niezwykle wysoki, a co za tym idzie, obiecujący dla rozwoju polskich zapaśników.

W gronie najlepszych klubów zabraknąć nie mogło LKS Mazowsze Teresin. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 65 kg stanął reprezentant LKS Mazowsze Teresin Eduard Grigorev. W finale pokonał Macieja Marciszewskiego z ULKS Bizon Milicz. Ponadto tytuł wicemistrza Polski wywalczył Patryk Ciurzyński (kat. wag. 74 kg), zaś brąz zawisł na szyi Roberta Michty (kat. wag. 92 kg). Tak niewiele do zdobycia krążka zabrakło Wojciechowi Wysockiemu, który ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji w kat. wag. 70 kg. Z kolei piąty w kat. wag. 61 kg był Adrian Wagner. Dla nich wszystkich, jak i całej kadrze szkoleniowców z teresińskiego klubu, należą się ogromne brawa. Dodajmy tylko, że w klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym okazując się najlepszym klubem w Polsce wśród seniorów. Tuż za nim sklasyfikowane zostały – Ceramika Krotoszyn oraz WZS WKS Grunwald Poznań.

To nie koniec wyjątkowych osiągnięć, bo w ślad za najstarszymi kolegami z zapaśniczej sekcji w Teresinie poszedł młodziutki Seweryn Grądzik. Oto startując w Gomulinie (gm. Wola Krzysztoporska) podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Mini Zapasach w stylu klasycznym, stał się najlepszym w kat. wag. 48 kg. Został też wybranym za najlepszego zawodnika mistrzowskiego turnieju. Organizatorami rywalizacji były – Ministerstwo Sportu, Polski Związek Zapaśniczy, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Athletic Wola Krzysztoporska, zaś współorganizatorami: Gmina Wola Krzysztoporska, Łódzki Związek Zapaśniczy, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, Szkoła Podstawowa w Gomulinie.

Do rywalizacji stanęły najlepsze polskie zespoły, m.in. z Białołęki, Raciborza, Piaseczna, Pabianic, Chełma, Janowa Lubelskiego, Kartuz, Bełchatowa, Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego. Seweryn Grądzik udowodnił, że zapasy w Teresinie już teraz mają świetlaną przyszłość. Zarówno seniorzy, jak i zapaśniczy adepci udowadniają to niemal każdym swoim startem.

Marcin Odolczyk