Strona główna Sport Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym

Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym

89
0

W dniach 8-11 października w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym.

Duże sukcesy odniosła w nich liczna, 17-osobowa ekipa “Piasta” Feliksów, Największe w kategorii do lat 12..

W turnieju par mikstowych zwyciężyli Maja Jakubiak i Dominik Wrzesiński. Na drugim miejscu uplasowali się Lena Kopowicz i Mateusz Wrzesiński a zaraz za podium, na czwartym Wiktoria Ciura i Bartłomiej Gala.

W turnieju par open najwyższą VI pozycję zajęli Bartłomiej Gala i Maciej Godlewski.

W turnieju teamów złote medale wywalczyli bracia Dominik i Mateusz Wrzesińscy razem z dwoma kolegami z Rzeszowa. Na trzecim miejscu  uplasowała się drużyna Lena Kopowicz, Bartłomiej Gala, Maciej Godlewski i ich koleżanka z Pruszcza Gdańskiego. Ta drużyna w meczu o brązowe medale pokonała drużynę dziewcząt z “Piasta’: Martynę Gmurek, Wiktorię Ciura, Zuzannę Bobryk i Maję Jakubiak.

W kończących mistrzostwa turniejach par dziewczą i par chłopców dwa złote medale! Wśród dziewcząt zwyciężyły Lena Kopowicz z koleżanką z Brodnicy, na czwartym miejscu Zuzanna Bobryk i Martyna Gmurek, Wśrod chłopców “złoto” odebralli Domik Wrzesiński i Bartłomiej Gala. Na czwartm miejscu – Mateusz Wrzesiński i Maciej Godlewski.

Oprócz wymienionych w mistrzostwach startowali również: Filip Komendarek, Miłosz Kunicki. Jakub Kwaśny, Tymoteusz Bodzioch, Szymon Kujawa, Krzysztof Wojno oraz Julia Gala i Mateusz Jakubowski w kategorii do lat 15.

Dzięki równej grze wszystkich zawodników Zwyciężyliśmy we wszystkich klasyfikacjach końcowych U-12! W indywidualnej bracia Wrzesińscy na pierwszym i trzecim miejscu, Bartek na czwartym. Wśród klubów “Piast” przed CKIS Skawina, UKS Brodnica, GTB Gdańsk i AZS Uniwersytet Warszawski. Klasyfikację szkół wgrała Sochaczewska Szkoła Podstawowa nr 3, na trzecim miejscu – Szkoła Podstawowa w Wymysłowie.