Strona główna Kronika kryminalna Zdemolował cały dom

Zdemolował cały dom

395
0
PODZIEL SIĘ
fot.policja

To już kolejny przypadek w tym tygodniu kiedy agresywny partner zaatakował swoją żonę, demolując jej mieszkanie i grożąc uszczerbkiem na zdrowiu i życiu. W minionym tygodniu doszło do takich dwóch zdarzeń. W ostatnim miesiącu do czterech przypadków agresji i niszczenia mienia.

– Takie przypadki zdarzają się i częstym podłożem jest tu alkohol, a także zazdrość, która wzmacnia się po spożyciu trunków. Za każdym razem staramy się jak najszybciej opanować krewkiego napastnika i chronić osoby poszkodowane – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Zdemolował cały dom

Ostatni atak pijanego napastnika miał miejsce w nocy z 12 na 13 września. 45-latek zaatakował swoją żonę, mieszkankę Teresina tuz po północy. Był pod wpływem alkoholu. Wtargnal do domu swej byłej żony. W ataku furii zdemolował wszystko w domu, co wpadło mu pod rękę. Następnie powybijał okna w domu i w samochodzie. Zniszczył też karoserię auta stojącego na podjeździe domu. Dzieci uciekły z domu na ulicę i poprzez sąsiadów wezwały policję. Patrol z Teresina pojawiła się po 20 minutach.

­– To nie była pierwsza interwencja w tym domu. Jednak ta ostatnia była najpoważniejsza. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie tymczasowym do chwili wytrzeźwienia. Trwają czynności ustalające dokładne okoliczności zdarzenia. Po uszczegółowieniu faktów zapewne zostaną mu przedstawione zarzuty. Nastąpi to w najbliższych dniach – informuje Agnieszka Dzik.

Zdewastował auto

Podobny przypadek napaści na partnerkę miał miejsce 9 września. Policja z posterunku w Młodzieszynie zatrzymała 38-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o wybicie młotkiem dwóch szyb w aucie mieszkanki powiatu sochaczewskiego, a także kierowanie wobec niej gróźb karanych. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny i wydano zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

­– Policjanci po zatrzymaniu sprawcy osadzili go w policyjnym areszcie. Dzień później usłyszał on zarzut uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru i wydaniu zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Agnieszka Dzik.

Napadają i niszczą

W czerwcu policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Sochaczewa, który był nie tylko podejrzany o napaść na partnerkę, ale też o posiadanie narkotyków i amunicji. Wpadł on, kiedy pijany awanturował się i dobijał do jednego z mieszkań, zakłócając spokój innym mieszkańcom w bloku. Do zdarzenia doszło 17 czerwca.

Poszkodowana mieszkanka Sochaczewa wezwała policję, gdyż mężczyzna awanturował się i zakłócał nocną ciszę. Napastnik groził jej uszczerbkiem na zdrowiu. Ponadto uszkodził i zniszczył drzwi wejściowe do jej mieszkania. Dopiero po zatrzymaniu w wyniku awantury domowej okazało się, że wpadł handlarz narkotykami i właściciel broni palnej. Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie postawiła 26-latkowi zarzut posiadania narkotyków i amunicji, uszkodzenia mienia, gróźb karalnych i naruszenia miru domowego. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. W sumie grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Nowak

Fot. Pixabay