Strona główna Iłów Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego

Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego

250
0
PODZIEL SIĘ

Rok Szkolny 2020/2021 rozpoczął się bez żadnych komplikacji w szkołach gminy Iłów. Zadowolone dzieci i uśmiechnięci rodzice przestrzegali zasad reżimu sanitarnego ustalonego w poszczególnych placówkach.

W samym Iłowie spotkania rozpoczęły się już o 8:30, kiedy to próg szkoły przestąpili najmłodsi uczniowie oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami. O 9:00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Krzysztofa Boruckiego w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów, rodziców i organu prowadzącego. Po Mszy świętej zostały złożone przez Wójta Jana Kraśniewskiego i Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Iłowie kwiaty i znicze upamiętniające gen. Franciszka Włada, którego imieniem nazwana jest od lat 70. ulica w Iłowie, będąca trasą ostatniej drogi poległego generała na miejsce pochówku przy miejscowym kościele. Zwłoki ekshumowano w 1940 roku i złożono w grobie na Powązkach Wojskowych.

Następnie wyjątkowe uroczystości przeniosły się do Szkoły Podstawowej w Iłowie, która nie tylko rozpoczynała Nowy Rok Szkolny lecz również żegnała wieloletnią dyrektor Ewę Ryfę i witała nową dyrektor Szkoły Podstawowej w Iłowie Annę Majchrzak. W oddzielnych salach powitano uczniów klas 1-3 i 4-8. Podczas spotkania na Auli im. Jana Pawła II zostały wręczone stypendia Wójta Gminy Iłów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz artystyczne. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zakończyło się spotkaniem wychowawców z uczniami w klasach lekcyjnych i zapoznaniem z procedurami zachowania w szkole w związku z epidemią Covid-19.

W Szkole Podstawowej w Giżycach Nowy Rok Szkolny rozpoczął się częścią artystyczną. Następnie list Ministra Edukacji Dariusza Piontkowskiego skierowany do uczniów odczytała dyrektor Krystyna Wilczek. Upamiętniając bohaterów II Wojny Światowej, przy obelisku w Giżycach zostały złożone kwiaty i zapalono znicze. Podczas dalszych uroczystości szkolnych zostały wręczone przez Wójta Jana Kraśniewskiego stypendia, a następnie odbyły się spotkania w klasach.

Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zorganizowała w systemie rotacyjnym. Spotkania odbywały się od godziny 8:00 do 13:00. Na każdym ze spotkań uczczono minutą ciszy pamięć Anny Kuszner-Rowińskiej, pomysłodawczyni i założycielki Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Podczas dalszych uroczystości wręczono  stypendia Wójta Gminy Iłów, którego reprezentowała Katarzyna Michalska – Sekretarz Gminy.

W reżimie sanitarnym odbyły się również uroczystości z okazji Nowego Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Kapturach. W trakcie głównych uroczystości wręczono stypendium Wójta Gminy Iłów, a następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Mimo reżimu sanitarnego, dzieci były w bardzo dobrych humorach, stęsknieni za koleżankami i kolegami z klasy oraz nauczycielami.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy dużo zdrowia i samych sukcesów w nadchodzącym Roku Szkolnym.

Gmina Iłów