Przygotowania do sezonu

ZAPASY Pandemia nie przeszkadza, by młodzi i starsi zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin szlifowali formę na zawody. Miejmy nadzieję, że wkrótce ruszą turnieje, a w nich nasi zawodnicy ponownie udowadniać będą swoje umiejętności.

Piękna pogoda sprzyja letniemu wypoczynkowi. Jednak zapaśnicy z Teresina ciężko pracowali podczas zgrupowania kadry wojewódzkiej młodzików i kadetów. Najmłodsi doskonalili swój sportowy kunszt w Topornia Ośrodek Wypoczynkowy Marysieńka Przysucha. Ponad czterdziestu młodych adeptów zapasów trenuje pod okiem kadry szkoleniowej – Ryszarda Niedźwiedzkiego, Józefa Maciejczaka, Krystiana Misztala oraz Pawła Albinowskiego.

Z kolei, starsi reprezentanci LKS Mazowsze Teresin przebywali na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów i juniorów w zapasach w stylu wolnym. Na obiektach COS OPO Cetniewo do sezonu przygotowywali się teresiniacy – Kamil Rybicki, Patryk Ciurzyński, Wojciech Wysocki, Hubert Wiśniewski i Filip Wiśniewski. Przypomnijmy, pierwszy z nich, Kamil Rybicki brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2014 roku, jest na razie jedynym zawodnikiem w Polsce w zapasach w stylu wolnym, który wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz