Strona główna Edukacja Nauka wznowiona

Nauka wznowiona

169
0
PODZIEL SIĘ

Dziś, po blisko półrocznej przerwie, dzieci wróciły do szkół. Wznowiono naukę we wszystkich miejskich podstawówkach oraz przedszkolach. Pierwszy dzień upłynął na omawianiu spraw organizacyjnych. Nie było uroczystych apeli oraz przemówień – wszystko z uwagi na względy bezpieczeństwa.

Dzieci i młodzież udały się do placówek w maseczkach (te starsze również w rękawiczkach). Przy wejściu dezynfekowano ręce. Klasy przychodziły do szkół o rożnych godzinach, by uniknąć tłoku. Podczas spotkań z wychowawcami uczniowie otrzymali wytyczne co do dalszej nauki. Kolejne trafią do rodziców podczas najbliższych zebrań, które również organizowane mają być rotacyjnie. Rok szkolny 2012/21 z pewnością będzie więc pod wieloma względami wyjątkowy, a szefowie placówek edukacyjnych zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by był również bezpieczny.

Przypomnijmy, że w prowadzonych przez ratusz szkołach i przedszkolach kształci się 4,5 tysiąca dzieci. W mieście mamy też około 450 nauczycielskich etatów. Do tego dochodzi liczna kadra administracji i obsługi.

UM