Strona główna Kultura Narodowe Czytanie „Balladyny”

Narodowe Czytanie „Balladyny”

174
0
PODZIEL SIĘ

Narodowe Czytanie jest coroczną inicjatywą organizowaną pod patronatem Prezydenta RP, która promuje mniej i bardziej znane dzieła polskiej literatury. Tegoroczna edycja odbyła się w sobotę 5 września i była poświęcono dramatowi Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Sochaczewskie obchody zorganizowano w Parku im. I. W. Garbolewskiego.

Do akcji po raz pierwszy włączyli się sochaczewscy harcerze, czytanie zostało zorganizowane przez druha Bolesława, drużynowego 321 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Fortis Ignis’. Sceneria parku idealnie komponował się z odczytywanymi przez gości fragmentami dramatu Juliusza Słowackiego. Wśród gości czytających „Balladynę” znaleźli się między innymi wiceburmistrz Marek Fergiński, animatorka kultury Izabela Goryniak oraz harcerze i przyjaciele ZHP. Każdy zainteresowany otrzymał pamiątkowy stempel na przyniesionym przez siebie egzemplarzu książki. Odbyła się również inscenizacja scen z dramatu.

Komendant Hufca ZHP Sochaczew phm. Anna Wasilewska zapowiedziała, że Hufiec ZHP Sochaczew będzie uczestniczyć w organizacji kolejnej edycji tej wspaniałej inicjatywy.
Mając na względzie bezpieczeństwo każdy mógł wziąć udział w Narodowym Czytaniu bez konieczność wychodzenia z domu bowiem na Facebooku Drużyny Harcerskiej odbyła się transmisja na żywo.

A.S

Fot. sochaczew.pl