Mistrzowskie podium zapaśników

ZAPASY Sypnęło gradem medali dla LKS Teresin. Młodziutcy zapaśnicy spisali się perfekcyjnie podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych. Co i rusz stawali na podium krajowego czempionatu.

Najpierw do rywalizacji w Stargardzie przystąpili młodsi zapaśnicy. Efekt? Trzy złote krążki i dwa koloru srebrnego. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Karolina Zień, tytuł w kategorii wagowej 46 kg wywalczyła w pełni zasłużenie. Poza nią na najwyższym stopniu podium stanęli: Maciej Chojancki (kat. wag. 33kg) i Maja Guzik (kat. wag. 58kg). Wicemistrzowsko turniej zakończyli: Hania Nowakowska (kat. wag. 25kg) i Arsen Bondarenko (kat. wag. 66kg). Następnie walki na matach toczyli młodzicy i młodziczki. Bartek Nowakowski bezapelacyjnie triumfował w kategorii wagowej 62kg. Mistrzami Polski zostali też: Adam Łukasik (kat. wag. 38kg) i Krzysztof Chudecki (kat. wag. 100kg). Tytuły wice-czempionów wywalczyli Dawid Bielski (kat. wag. 44kg) i Filip Nowakowski (kat. wag. 41kg). Trzykrotnie reprezentanci LKS Mazowsze Teresin stawali też na trzecim stopniu podium – Karol Selerski (kat. wag. 48kg) Olek Bielski (kat. wag. 52kg) i Gracjan Ignatowicz (kat. wag. 75kg).

W klasyfikacji drużynowej Teresin uplasował się na drugiej pozycji, wyprzedzając wiele renomowanych polskich klubów.

Jestem niezwykle zadowolony i dumny z postawy moich młodych wychowanków. Widać u nich ogromną ambicję i wolę walki o najwyższe lokaty, a co najważniejsze, są zawsze chętni do nauki. Taki charakter i podejście świetnie wróży na przyszłość, zaś dla mnie jako trenera to solidna podstawa do efektywnej współpracy. Wszyscy zasługują na brawa, a tytuły najlepszych w tak prestiżowej rywalizacji dla Karoliny Zień i Bartka Nowakowskiego, mówią same za siebie. Jesteśmy zmotywowani do kolejnych startów – mówi szczęśliwy Ryszard Śliwiński, szkoleniowiec LKS Mazowsze Teresin.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz