Strona główna Edukacja Hala będzie za dwa lata

Hala będzie za dwa lata

266
0
PODZIEL SIĘ

Mamy dobrą wiadomość zarówno dla uczniów oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej numer 2 w Sochaczewie. Za dwa lata ma zostać oddana do użytku nowa hala sportowa przy Dwójce. Środki na realizację inwestycji mają pochodzić z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Już w tym tygodniu – a dokładnie 18 września – powinniśmy poznać wykonawcę, który na zlecenie miejskiego samorządu wybuduje nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie.

Sama realizacja inwestycji ma się rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć 31 lipca 2022 roku. Co prawda o budowie nowej sali przy boryszewskiej podstawówce mówiło się od dawna, ale brak środków w kasie miasta powodował, że tak potrzebna inwestycja była odkładana na kolejne lata.

W tym czasie jednak miejski samorząd wybudował podobne obiekty przy Szkole Podstawowej nr 4 i nr 1. Dwójka musiała jednak czekać na lepsze czasy, podobnie jak SP nr 7, która także nie posiada podobnego obiektu spełniającego obecne normy. O ile budowa nowej sali sportowej przy „ Siódemce” to odległa przyszłość, to inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 2 wchodzi w decydująca fazę.

Stało się to możliwe dzięki pozyskaniu środków, a dokładnie 4,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. A te jak obiecał kilka miesięcy temu Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, zostaną przeznaczone na budowę kolejnego obiektu sportowego przy Dwójce.

Sala będzie przylegała do szkoły od strony zachodniej, a wejść do niej będzie można zarówno z budynku szkoły, jak i od strony ulicy Pionierów. Nowy obiekt sportowy będzie posiadał boisko główne o wymiarach 28 na 15 m z przepisowymi polami do gry w siatkówkę i koszykówkę. Hala zostanie również wyposażona w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Zbudowana zostanie widownia dla około 100 osób. Powstaną dwa węzły sanitarne wyposażone w minimum cztery stanowiska prysznicowe oraz umywalki i toalety. Sala będzie posiadała także dwie szatnie, salę fitness, magazyn, pokój dla nauczycieli oraz osobną szatnię i toaletę dla kibiców. Ze względów ekonomicznych i środowiskowych zdecydowano się projekt wzbogacić o instalację fotowoltaiczną, która zamieni energię słoneczną w elektryczną. Dodajmy, że obiekt ma być po zakończeniu zajęć szkolnych udostępniany mieszkańcom. Natomiast stara sala zostanie zachowana i będą z niej korzystać uczniowie młodszych klas

Przypomnijmy, że w ostatnich latach miejski samorząd wybudował przy Dwójce wielofunkcyjne boisko oraz boisko do gry w piłkę nożną, wokół którego powstała bieżnia lekkoatletyczna.

Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew