Strona główna Młodzieszyn Darmowa mammografia

Darmowa mammografia

127
0
PODZIEL SIĘ

MŁODZIESZYN Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie przyjmować pacjentki z Młodzieszyn w środę, 9 września w godzinach od 8.00 do 10.30. Mammobus zatrzyma się przy Urzędzie Gminy, na ul. Wyszogrodzkiej 25.

Jednak, aby skorzystać z badań, trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. (58) 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami środków ostrożności, w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy osoby,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pacjentki mają mierzoną temperaturę i wypełniają ankietę zdrowotną. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk.

Pacjentki muszą stawić się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 2 latach lub są w grupie ryzyka, i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po roku. Nie potrzebne są skierowania. Osoby spoza wskazanej grupy wiekowej mogą skorzystać z badań odpłatnych w wybranych placówkach zdrowia.

oprac. BN

fot.pixabay