Strona główna Wyszogród Bramkarz Paris Saint Germain z zarzutami

Bramkarz Paris Saint Germain z zarzutami

252
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD Młody piłkarz usłyszy zarzuty za spowodowanie wypadku, do którego doszło 27 maja w okolicach Wyszogrodu. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty zostaną mu postawione po powrocie do Polski, czyli prawdopodobnie za kilka dni, gdy zjawi się na zgrupowaniu kadry młodzieżowej.

Marcin Bułka, 20-letni rezerwowy bramkarz francuskiego klubu Paris Saint Germain, w czasie pobytu w rodzinnych stronach spowodował groźny wypadek. Podczas manewru wyprzedzania na drodze krajowej nr 62 zderzył się czołowo z huyndaiem. Marcin Bułka jechał wypożyczonym lamborghini huracan. Auto zostało doszczętnie zniszczone. Bułka nie doznał uszczerbku na zdrowiu. 56-letni kierowca drugiego samochodu trafił do szpitala w ciężkim stanie z licznymi złamaniami.

Na ten moment wydano jedynie postanowienie o przedstawieniu zarzutów temu mężczyźnie. Sprawa jest w toku – poinformowała nas mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy komendanta miejskiego w Płocku.

Marcinowi Bułce zostaną przedstawione zarzuty z art. 177 § 1 Kodeksu Karnego, czyli „Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech”.

Przypomnijmy, że Marcin Bułka trafił do paryskiego klubu z londyńskiego Chelsea w zeszłym roku. W tym czasie rozegrał tylko jeden mecz. Piłkarz przebywał przez ostatnie dni w Lizbonie, gdzie oglądał finałowy mecz Ligi Mistrzów między Paris Saint Germain a Bayernem Monachium z ławki rezerwowych.

Aleksander Szostak