Strona główna Iłów Bakteria Coli w wodzie

Bakteria Coli w wodzie

592
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewski Sanepid wydał komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia. Badania wykazały obecność bakterii Coli w wodzie w kilku miejscowościach powiatu sochaczewskiego.
Próbki wody do badań pobrano w Stacji Uzdatnia Wody w Brzozówku znajdującej się w gminie Iłów. Wyniki wykazały obecność bakterii coli przy jednoczesnym wykluczeniu bakterii Escherichia Coli, co pozwoliło na wydanie komunikatu o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi. Woda nadaje się do spożycia dopiero po przegotowaniu jej przez minimum 2 minuty. Ważne jest używanie przegotowanej wody do  mycia zębów czy mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo. Woda może  być używana do kąpieli oraz użytkowych celów bez ograniczeń. W związku z pracami naprawczymi w obrębie wodociągu Brzozówek i dezynfekcją sieci wodociągowej, chlor może być wyczuwalny zarówno w zapachu jak i smaku wody.
Stacja Uzdatniania Wody w Brzozówku, gmina Iłów zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Sewerynów, Karłowo, Kaptury, Henryków, Giżyczki, Giżyce, Emilianów, Brzozówek Dobki, Brzozów Nowy, Brzozów Stary, Białocin, Wszeliwy, Aleksandrów, Załusków, Paulinka, Zalesie, Wieniec, Wisowa, Sadowo. 

AS  Fot. pixabay