Strona główna Nowa Sucha Będzie jaśniej w gminie

Będzie jaśniej w gminie

208
0
PODZIEL SIĘ

NOWA SUCHA Zakończył się przetarg gminny na wykonanie oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Braki, Nowy Dębisk, Nowa Sucha, Zakrzew, Rokotów, Kozłów Biskupi. Obejmował on 8 części zamówienia i w każdej wybrana będzie jedna z ofert najkorzystniejszych dla danej inwestycji.

 W sumie gmina Nowa Sucha na całość przeznaczyła 632 358,15 złotych. O wykonanie oświetlenia w Brakach zabiegały trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło PHU Elektryk Poński spółka z Brzezin, oferując wykonanie prac za kwotę 14 514 złotych. Z kolei w Nowym Dębsku najniższą cenę usługi wśród trójki oferentów zaproponowała firma Usługi Elektryczne Adam Adamski z Żyrardowa. Jej cena to 13 161 złotych.

Z kolejnej trójki oferującej wykonanie oświetlenia w Nowej Suchej ponownie najkorzystniejszą ofertę dała firma z Brzezin. Jej propozycja, to wykonanie oświetlenia za 17 097 złotych. Najdroższa firma dawała prawie dwukrotnie większą cenę za swe usługi. Również wykonanie oświetlenia w Zakrzewie i Rokotowie najtaniej skalkulowało PHU Elektryk Poński. W pierwszym przypadku żądając za swe usługi jedynie 15 375 złotych, złotych w drugim 17 097 złotych.

Trzy ostatnie części przetargów obejmowały poszczególne ulice w Kozłowie Biskupim. W pierwszej ofercie Kozłowa dotyczącej ulicy Rumiankowej i Załamanej zgłosiły się 4 firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła znów firma z Brzezin zobowiązując się wykonać instalacje elektryczne za kwotę 39 360 złotych. Pozostałe oferty były 0 10-20 tysięcy złotych wyższe. Najdroższa wyniosła o 52,5 tysięcy więcej.

Z kolei w przetargu na wykonanie oświetlenia na ulicy Akacjowej w Kozłowie Biskupim z czterech firm najkorzystniejszą cenę zaoferowała Firma Elektryczna Adam Adamski z Żyrardowa. Proponuje cenę 100 860 złotych za całość prac na tej ulicy. Najdroższa oferta to ponad 97 tysięcy złotych.

W ósmej części przetargu na ulicę Sochaczewską w Kozłowie Biskupim również startowały 4 firmy. Tu najtaniej oświetlenie uliczne chce wykonać firma z Żyrardowa na 61 500 złotych, najwięcej wyceniła się firma z Kozłowa Biskupiego, wyceniając swe usługi o przeszło 110 tysięcy złotych więcej. Decyzja o rozstrzygnięciu przetargu i wybraniu wykonawców zapadnie w najbliższych dniach. Po czym podpisane będą umowy. Termin wykonania wszystkich prac zaznaczony został w przetargu. I tak do 25 września ma być gotowe oświetlenie w Brakach, Nowym Dębsku i Zakrzewie do 10 grudnia – w Nowej Suchej, Rokotowie o w trzech lokalizacjach w Kozłowie Biskupim.

– Zaplanowaliśmy duże prace w wykonaniu oświetlenia ulicznego. Zdecydowaliśmy, by były to działania na szerszą skalę, bo tak jest dla nas korzystniej finansowo – stwierdził Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

BN

Fot. Archiwum