Strona główna Sochaczew miasto POBIEGLI SZLAKIEM NAD BZURĄ

POBIEGLI SZLAKIEM NAD BZURĄ

161
0

BIEGI Po raz trzydziesty siódmy trasą wzdłuż Bzury pobiegli uczestnicy sochaczewskiego półmaratonu „Szlakiem Walk nad Bzurą”. Od samego początku bieg prowadził Andrzej Starżyński. Na mecie drugiego zawodnika wyprzedził o trzy i pół minuty.

Najlepsza w klasyfikacji kobiet Lidia Czarnecka (1:30.59) w klasyfikacji Open zajęła 29 miejsce. Do mety dobiegło 191 osób.

Impreza po raz kolejny została bardzo dobrze zorganizowana i sprawnie przeprowadzona, chociaż bez wpadek się nie obyło. W roli komentatora biegu wystąpił dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski. Niektóre jego porównania wzbudzały uśmiech. Sporo też napracowała się główna organizatorka Renata Kubik, która po obiekcie MOSiR-u, w niedzielę zrobiła prawdopodobnie nie mniej kilometrów niż uczestnicy biegu.

Pogoda sprzyjała biegaczom, chociaż część z nich narzekała na wiejący wiatr. Tradycyjnie też największym problemem były podbiegi i zbiegi. Kolejny półmaraton przeszedł do historii. Medale zostały rozdane, do zobaczenia za rok.