Strona główna Brochów Zakątek brochowski zaprasza

Zakątek brochowski zaprasza

174
0
PODZIEL SIĘ

„Zakątek brochowski” – to miejsce, gdzie w ramach działań rewitalizacyjnych stworzona została wielofunkcyjna przestrzeń wiejska. Otrzymane dofinansowanie pozwoliło zagospodarować teren w taki sposób, aby powstały strefy odpoczynku i rekreacji.

Obok wielu tablic edukacyjnych zawierających ciekawe informacje przyrodnicze i historyczne, zlokalizowane zostały elementy małej architektury. W cieniu dużej ilości drzew ustawiono ławeczki, które uzupełniają doskonale to miejsce, tworząc punkt spotkań i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W tworzenie nowo powstałej przestrzeni publicznej niezwykle zaangażowani byli mieszkańcy gminy Brochów. Młodzież ze szkoły podstawowej w ramach zajęć kulturalnych podjęła się pomalowania ławeczek ustawionych w „Zakątku brochowskim”. Młodzi artyści wykazali się dużą inicjatywą i pomysłowością. Takie wspólne i kreatywne działania mają duże przełożenie na późniejsze poczucie odpowiedzialności, dotyczące dbania o to miejsce.

Zrewitalizowane, nowoczesne centrum Brochowa, to obszar przyjazny dla mieszkańców, chcących spędzać czas poza domem, wykorzystując uroki terenów zielonych i świeżego powietrza.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gminy Brochów!

UG Brochów

fot. UG Brochów