Strona główna Teresin Wielki Finał Sztafety Różańcowej

Wielki Finał Sztafety Różańcowej

136
0
PODZIEL SIĘ

Sztafeta Różańcowa, która rozpoczęła się 27 października – trwająca nieustannie modlitwa dzień i noc – zbliża się do Wielkiego Finału. Celem tej modlitwy jest uczczenie setnej rocznicy Cudu na Wisłą. W Sztafecie uczestniczy około 5 tys. wiernych.

Zakończenie Sztafety nastąpi w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 15 sierpnia. W ramach czwartej edycji Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, odbędą się dziewięciodniowe Rekolekcje Różańcowe – 6-15 sierpnia, które poprowadzi Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie, oraz franciszkanie z Niepokalanowa, zaangażowani w prowadzenie pierwszosobotnich spotkań „Oddaj się Maryi”. Franciszkanie poruszą w kazaniach sprawę cudów, które miały miejsce w historii za sprawą Matki Bożej i Różańca. Jan Budziaszek w 21 konferencjach omówi 20 tajemnic różańcowych i da świadectwo działania Matki Bożej w jego życiu i innych osób.

– Zapraszamy do udziału w całych rekolekcjach. Uczestnicy mają do dyspozycji Dom Rekolekcyjny św. Teresy. Dla biorących udział w rekolekcjach dłużej niż 4 dni, oferujemy zniżkę i ceny za pokoje i wyżywienie. Jest możliwość indywidualnych uzgodnień, co do zamawianych noclegów i posiłków. Uczestnicy sami dokonują rezerwacji mailowo niepokalanow5@gmail.com lub telefonicznie: 46 864 21 61. W przypadku pytań odnośnie rekolekcji proszę pisać na maila poczta@niepokalanow.pl – informują franciszkanie z Niepokalanowa.

Każdy z dni ma inny temat. 6 sierpnia – Zawierzenie Dziedzictwa Kolbiańskiego, 7 sierpnia – Zawierzenia polskiej gospodarki i przemysłu, 8 sierpnia – Zawierzenia dzieł ewangelizacji i duchowieństwa, a 9 sierpnia – Zawierzenie sprawujących władzę. Natomiast 10 sierpnia – Zawierzenie bezpieczeństwa i sportowców, 11 sierpnia – Zawierzenie Telewizji, Radia, Prasy i Internetu, 12 sierpnia – Zawierzenie służby zdrowia, a 13 sierpnia – Zawierzenie kultury, sztuki i edukacji. Ostatnie dwa dni Sztafety są szczególne. 14 sierpnia to Zawierzenie rodzin i uroczystość św. Maksymiliana Kolbego połączona z odpustem. To też wigilia Wniebowzięcia NMP i Wieczór Uwielbienia połączony z całonocną adoracją Najświętszego sakramentu w bazylice. Natomiast ostatni dzień uroczystej Sztafety w sobotę 15 sierpnia, to uroczystość Wniebowzięcia NMP i odpust.

BN