Strona główna Sochaczew miasto Wandale niszczą bulwary

Wandale niszczą bulwary[ZDJĘCIA]

298
0
PODZIEL SIĘ

Niestety niektórzy mieszkańcy Sochaczewa nie potrafią uszanować mienia publicznego. Bulwary nad Bzurą raz kolejny stały się obiektem ataku wandali. Tym razem uszkodzone zostało wzniesienie, które z założenia ma służyć jako miejsce do siedzenia.  

Niejednokrotnie zdarza się, że młodzież wykorzystuje wzniesienia w sposób niewłaściwy na przykład jako rampę dla rowerów. W tym wypadku doszło do poważniejszego naruszenia, siedziska zostały częściowo uszkodzone. Wygląda na to, że ktoś wyrwał część plastikowej płyty składającej się na konstrukcję obiektu. Ustalenie sprawców może być trudne z uwagi na brak monitoringu w tym konkretnym miejscu.
Poza aktami wandalizmu nadal żywy jest problem zaśmiecania bulwarów. Mimo dużej ilości koszy na śmieci, nadal można znaleźć tam walające się w krzakach butelki oraz porozrzucane na chodnikach niedopałki papierosów. 
Pomimo, że patroli policyjnych jest więcej o co apelowali mieszkańcy miasta to problem nie zniknął. Dopóki na bulwarach nie będzie monitoringu ciężko będzie przeciwdziałać kolejnym aktom wandalizmu.  

Aleksander Szostak 

Fot. Aleksander Szostak