Strona główna Nowa Sucha Uroczystość długoletniego pożycia małżeńskiego w Gminie Nowa Sucha

Uroczystość długoletniego pożycia małżeńskiego w Gminie Nowa Sucha

300
0
PODZIEL SIĘ

Tradycją w Naszej Gminie jest to, że pragniemy okazać pamięć i wyrazić szacunek dla małżeństw z najdłuższym stażem poprzez uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom, które 50 lat temu zawarły związek małżeński. W tym roku uroczystość taka odbyła się 19 sierpnia 2020 r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej.

Dostojnych Gości powitał Wójt Maciej Mońka, który wyraził swój podziw i szacunek dla wytrwałości Jubilatów. Podziękował za wspaniałe i wyjątkowe świadectwo wierności i miłości małżeńskiej. Podkreślił również, że takie pary są powodem do ogromnej dumy.

Po przywitaniu nastąpiła uroczysta część oficjalną.  Każda z obecnych na uroczystości zasłużonych osób otrzymała Medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji dostojnych Jubilatów w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Maciej Mońka. Sekretarz Gminy Anna Zatorska-Janiak wręczyła Jubilatom kwiaty, natomiast Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Pająk legitymacje.

Jak przystało na tak piękną okoliczność, nie zabrakło toastu i gromko zaśpiewanego „100 lat” Przy słodkim poczęstunku zebrani wymieniali się wspomnieniami oraz dzielili doświadczeniami ze wspólnych lat szczęśliwego pożycia małżeńskiego.

Na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Suchej Prezydent RP Andrzej Duda przyznał pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom:

Państwo Anna i Edward Foksowie,  Państwo Genowefa i Janusz Lelonkowie, Państwo Kazimiera i Stanisław Miodkowie, Państwo Teresa i Jan Soszkowie, Państwo Wanda i Grzegorz Sotowie, Państwo Maria i Jan Szymańscy, Państwo Elżbieta i Andrzej Zdunkiewiczowie

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wzajemnego szacunku, odpowiedzialności, cierpliwości, umiejętności wybaczania. Jesteście Państwo dla innych wspaniałym przykładem tego, że małżeństwo na całe życia jest możliwe i wspaniałe, że to się udaje. Dajecie wielką nadzieję i wiarę w to, że istnieją wartości stałe i niezmienne w tym niestałym i zmiennym świecie. Dziękujemy za trud włożony w wychowanie dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego otoczenia i całej Naszej Gminy.

Życzymy dalszych, długich i szczęśliwych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu
i zadowoleniu, rodzinnego ciepła i miłości bliskich. Niech ta szczególna rocznica stanie się okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Uroczystość jubileuszu długoletniego pożycia par małżeńskich organizowana jest w Naszej Gminie co roku. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich małżonków, którzy w tym roku obchodzić będą 50. Rocznicę zawarcia związku małżeńskiego oraz do ich rodzin o zgłaszanie tego faktu osobiście w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Suchej pokój nr 20 lub telefonicznie (46) 861 20 51 wew. 39. Prosimy również o zgłaszanie par, które w latach poprzednich obchodziły 50. Rocznicę ślubu, a nie otrzymały jeszcze Medalu Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Autor: Iwona Pająk –Kierownika USC