Strona główna Rybno UCZCILI STULECIE NA ROWERACH

UCZCILI STULECIE NA ROWERACH

141
0
PODZIEL SIĘ

 Pierwszy Gminny Rajd Rowerowy w gminie Rybnie odbył się 15 sierpnia. Po godzinie 15.00 na trasę wyruszyło około 150 osób. Chętnych było znacznie więcej, ale organizatorzy z powodu ograniczeń pandemicznych nie mogli wszystkich dopuścić. Liczyła się kolejność zgłoszeń. Sam rajd okazał się udaną imprezą i będzie kontynuowany co roku.

Zainteresowanie rajdem było ogromne. Mieszkańcy gminy byli bardzo spragnieni jakiejkolwiek imprezy w naszej gminie. Dawno nic się nie działo z powodu pandemii koronawirusa. Tak więc, to była wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania i zabawy. Komplet zgłoszeń mieliśmy w kilka dni po ukazaniu się plakatu – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Rowerowe zwiedzanie

Rowerzyści pojechali wcześniej wyznaczonymi drogami. Trasa liczyła około 30 kilometrów – od startu sprzed Urzędu Gminy w Rybnie, poprzez postój przy OSP Erminów, po metę przy OSP Matyldów. Całość przejazdu przygotowali strażacy z OSP Rybno i zabezpieczali bezpieczeństwo uczestnikom przy wsparciu policjantów z posterunków w Mlodzieszynie i Sochaczewie.

– To nasz debiut w organizacji tego typu atrakcji dla mieszkańców naszej gminy. Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem także wśród pozostałych mieszkańców powiatu, co z pewnością rozważymy w dalszych edycjach. Niestety nie dla wszystkich wystarczyło kart rejestracyjnych. W pierwszym rzędzie daliśmy możliwość uczestnictwa przede wszystkim naszym mieszkańcom, gdyż była to impreza dla nich. Tylko kilka osób z powiatu sochaczewskiego pojechało z nami. Myślę, że za rok uda nam się zorganizować większą imprezę i będzie więcej możliwości dla pasjonatów rowerów – stwierdza Damian Jaworski.

Pierwszy Gminny Rajd Rowerowy okazał się ogromnym sukcesem. To bardzo ważne doświadczenie dla organizatorów, gdyż była to impreza o charakterze masowym i to w okresie pandemii, co wymagało dostosowania się do określonych zasad.

– Poinformowaliśmy mieszkańców o konieczności przestrzegania zasad w czasie rajdu i podczas postojów. Między innymi o przestrzeganiu dystansów i unikaniu pewnych zachowań, jak na przykład zbyt bliskich kontaktów osobistych ze znajomymi. To wynika z potrzeby, by nikt nie przyniósł zakażenia do domu. Oczywiście informowaliśmy, by udział brały tylko i wyłącznie osoby zdrowe – dodaje wójt.

Udany debiut

Damian Jaworski dziękuje jednocześnie za pracę, jaką włożyli w przedsięwzięcie i przygotowanie rajdu pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie, a także sami mieszkańcy. No i oczywiście sponsorzy, którzy pokryli koszty atrakcji w trakcie imprezy.

– Po zakończonej wycieczce na uczestników czekał grill wraz ze słodkim poczęstunkiem. Każdy z mieszkańców otrzymał kamizelkę, a przed samym rajdem wysłuchaliśmy prelekcji o bezpieczeństwie, zatem troska o uczestników była na najwyższym poziomie ze strony organizatorów. W przyszłym roku, jeśli warunki pozwolą, także chcielibyśmy móc spotkać się z mieszkańcami na drugiej edycji rajdu oraz innych wydarzeniach kulturalno-sportowych. Planujemy, aby co roku rajd odbywał się 15 sierpnia i upamiętniał tym samym Bitwę Warszawską i Święto Wojska Polskiego. Chcę, aby ta impreza była cykliczna i stała się tradycją dla naszej gminy – dodał wójt gminy Rybno.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Rybno