Strona główna Sport Tylko Promyk wygrał pierwszy mecz

Tylko Promyk wygrał pierwszy mecz

123
0
PIŁKA NOŻNA Warszawska Klasa A, grupa IV

Nasze powiatowe drużyny wystartowały w rozgrywkach Warszawskiej Klasy A. Niestety tylko Promyk odniósł zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Zaborowianką. Piłkarze Piasta i Tajfuna niestety schodzili z boiska raczej w minorowym nastroju.

Mecz w Zaborowie nie był wielkim widowiskiem. Toczył się w sennym nastroju. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. W 50. minucie gospodarze objęli prowadzenie po dwukrotnie strzelanym rzucie karnym. Pierwszy strzał został obroniony przez Mariusza Mikulskiego i sędzia nakazał jego powtórzenie. Tym razem rywal pokonał bramkarza Promienistych. Goście jednak nie odpuścili i do końca grali, wierząc w zwycięstwo.

W 72. minucie Rafał Dalke skutecznie wykorzystał podanie Marcina Jaworskiego i był remis. Sześć minut przed końcem spotkania Promyk wywalczył rzut rożny. Dobre dośrodkowanie. Piłka trafiła na głowę Marka Simińskiego, a następnie do siatki rywali. W ten sposób drużyna z Nowej Suchej wygrała pierwszy mecz ligowy.

Znacznie gorzej poszło Piastowi z rezerwami Chlebni. Gospodarze przez cały mecz mieli przewagę. Co prawda podopieczni Mariusza Cieślaka stworzyli sobie kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Gospodarze byli po prostu skuteczniejsi i strzelili naszym trzy gole, w tym jednego z rzutu karnego.

Na całej linii zawiódł Tajfun, który poszedł na wybijankę z Błękitnymi Korytów. Na boisku w Chodakowie obejrzeliśmy aż 11 goli. Pierwsza połowa była wyrównana. Do stanu 3:4 wydawało się, że Tajfun może uzyskać dobry wynik. Niestety zabrakło sił i cztery ostatnie gole w tym meczu zdobyli piłkarze Błękitnych. W następnej kolejce formę rywali Tajfuna sprawdzi Promyk. Mecz odbędzie się w Korytowie (22.08, godz.17.00). Pozostałe drużyny zagrają u siebie. Tajfun z KS Blizne (beniaminek) – 22 sierpnia, godzina 14.00 i Piast z Zaborowianką (22.08, godzina 16.00).

Zaborowianka Zaborów – Promyk Nowa Sucha 1:2 (0:0)

gole: Rafał Dalke (72′), Marek Simiński (84′)

skład: Mariusz Mikulski – Michał Maciak, Jakub Teodorowicz, Marek Simiński, Kamil Dalke, Marcin Jaworski (92’ Kamil Marcinkowski), Damian Chełmiński, Tomasz Jurczak (65′ Łukasz Piórkowski), Maciej Nowicki (83′ Damian Kaczor), Aleksander Psiuk (68′ Rafał Dalke), Kamil Wróbel (73′ Zbigniew Skibiński)

Tajfun Brochów – Błękitni Korytów 3:8 (1:2)

gole: Radosław Sadowki (2), Paweł Piórkowski

skład: Artur Pręgowski (Michał Orliński) – Konrad Kaczmarek, Mariusz Nowicki, Kamil Ciołek (Michał Bartkowski), Bartłomiej Surmański, Paweł Piórkowski, Patryk Karczewski, Radosław Sadowski (Kacper Baj), Marek Dąbrowski (Mariusz Mamcarz), Jakub Danowski, Konrad Szymański (Tomasz Jaczyński)

LKS II Chlebnia – Piast Feliksów 3:0 (1:0)

skład: Mateusz Florczak – Wiktor Michurski, Mateusz Zych, Rafał Walczak, Patryk Boczkowski, Damian Łukawski, Piotr Krawczak, Kamil Rembiejewski, Tomasz Oliwa, Mateusz Pabiańczyk, Piotr Przybylski