Strona główna Mazowsze Szkolenie dla sołtysów

Szkolenie dla sołtysów

76
0
PODZIEL SIĘ

REGION Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza sołtysów, rady sołeckie, radnych, pracowników urzędów gmin, członków Kół Gospodyń Wiejskich, OSP oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców obszarów wiejskich na szkolenie e-learningowe „Fundusz sołecki jako narzędzie aktywizacji wsi”. Szkolenie odbędzie się w terminie od 14 sierpnia do 30 września na platformie e-learningowej www.cdrkursy.pl.

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę potrzebną do wykorzystania funduszu sołeckiego w procesach rozwoju lokalnego. Szkolenie to składa się z czterech działów edukacyjnych. Pierwszy to partycypacja społeczna w rozwoju obszarów wiejskich. Kolejne to zasady formalno-prawne funkcjonowania funduszu sołeckiego i fundusz sołecki „Krok po kroku”. Na końcu przedstawienie przykładów dobrych praktyk wykorzystania efektywnego funduszy. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Rekrutacja zaczęła się 22 lipca i trwa do 18 września. Kartę zgłoszenia można przesłać mailem (skan) na adres: g.dziedzic@cdr.gov.pl. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania się. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego, który odbędzie się na koniec szkolenia.

oprac.

BN

fot.pixabay