Strona główna Kronika kryminalna Szarżował mustangiem

Szarżował mustangiem

292
0
PODZIEL SIĘ

KOZŁÓW BISKUPI Jeden z mieszkańców powiatu warszawskiego zachodniego zlekceważył oznakowanie ograniczające prędkość w terenie zabudowanym oraz istniejące oznakowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazujące to miejsce jako szczególnie niebezpieczne. Taki punkt znajduje się właśnie w Kozłowie Biskupim.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki patrolujący ten rejon zauważyli auto jadące od Nowej Suchej w kierunku Sochaczewa. 25-letni kierowca forda mustanga jechał zdecydowanie za szybko, jak na obszar zabudowany. Pomiar przy użyciu miernika prędkości wykazał 106 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 kilometrów.

Mieszkaniec powiatu warszawskiego zachodniego stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat i zarobił dodatkowo 10 punktów karnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa prawie cztery lata i umożliwia zgłoszenie miejsc, które – w subiektywnym odczuciu mieszkańców – negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji. Policjanci pojawiają się we wskazanym miejscu kilka razy, zanim ocenią, czy zgłoszenie można potwierdzić.

Do takich miejsc niebezpiecznych należy droga nr W705 w Kozłowie Biskupim, gdzie mieszkańcy oznaczyli jedno z najczęstszych zagrożeń, czyli przekraczanie dozwolonej prędkości. W ostatnim czasie przeprowadzono tam również działania z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Radomiu przy użyciu mobilnego wskaźnika pomiaru prędkości.

 oprac. BN

fot.policja