Strona główna Kronika kryminalna Stracił prawo jazdy w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Stracił prawo jazdy w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

371
0
PODZIEL SIĘ
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa spełnia swoje założenia. Wczoraj w Kozłowie Biskupim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 25 – latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa prawie cztery lata i umożliwia zgłoszenie miejsc, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców powiatu sochaczewskiego, negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji. Policjanci pojawiają się we wskazanym miejscu kilka razy, zanim ocenią, czy zgłoszenie można potwierdzić.

Do takich miejsc należy droga nr W705 w Kozłowie Biskupim, gdzie mieszkańcy oznaczyli jedno z najczęstszych zagrożeń, czyli przekraczanie dozwolonej prędkości. W ostatnim czasie przeprowadzono tam również działania z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu przy użyciu mobilnego wskaźnika pomiaru prędkości.

Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki zauważyli auto jadące od Nowej Suchej w kierunku Sochaczewa. Kierowca forda mustanga jechał zdecydowanie za szybko jak na obszar zabudowany. Pomiar przy użyciu miernika prędkości wykazał 106 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Kierowcą pojazdu był 25 – letni mieszkaniec powiatu warszawskiego zachodniego. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał wysoki mandat i 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

mł. asp. A. Dzik