Strona główna Teresin Spotkanie dzieci

Spotkanie dzieci

134
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum

NIEPOKALANÓW To dobra informacja, bo tegoroczne Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie jednak się odbędzie. Z uwagi na pandemię będzie nieco skromniejsze, ale atrakcji na pewno nie zabraknie. Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę, 12 września. Zapowiada się interesująco.

To już czwarta edycja przedsięwzięcia: – W tym roku dziękować będziemy dobremu Bogu za życie dwóch wielkich Polaków – św. Jana Pawła II, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy, i Stefana kardynała Wyszyńskiego, już niedługo naszego nowego błogosławionego. Niech oni uczą nas całkowitego zawierzenia Maryi – także w tym trudnym czasie epidemii – mówią organizatorzy z niepokalanowskiego klasztoru i wydawnictwa. Jak zaznaczają, w organizacji kierują się przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem uczestników, dlatego w związku z pandemią ograniczona jest liczba atrakcji. W tym roku nie będzie też ciepłego posiłku. Przebieg przedsięwzięcia będzie transmitowany na kanale YouTube Niepokalanów.

Uczestnicy czwartej edycji spotkają się na uroczystej Mszy św. w Bazylice pod przewodnictwem ks. bp dr hab. Wojciecha Osiala. Początek o godz. 11.00. Po nabożeństwie rozpocznie się tzw. „radosne uwielbienie”. Do godz. 15.00 na placu za bazyliką będą trwały animacje w wykonaniu grupy „Mocni w Duchu & Dzieciaki”. Na małych uczestników czekają m.in. liczne konkursy, dmuchańce, strażackie pokazy w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Niepokalanowa. Będzie też możliwość wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej, czy też spotkać się z zespołem redakcyjnym „Rycerzyka Niepokalanej”. Wszystko zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Prosimy jednak pamiętać, że w zależności od sytuacji związanej z pandemią, w organizacji OSD mogą nastąpić zmiany – dodają organizatorzy. Miejmy jednak nadzieję, że nic się nie wydarzy i założone plany zostaną zrealizowane z korzyścią dla najmłodszych, którzy od kilku lat bawią się tu doskonale. Więcej szczegółów na temat przedsięwzięcia dostępnych jest pod nr tel. 46 864 21 79 lub poprzez e-mail: redakcja@rycerzykniepokalanej.pl.

Marcin Odolczyk

fot.archiwum