Strona główna Kronika kryminalna Spłonęło auto

Spłonęło auto

137
0
PODZIEL SIĘ

PAPROTNIA To już kolejny samochód w ostatnim czasie, który spłonął. Tym razem do zdarzenia doszło 6 sierpnia tuż przed godziną 23.00. Strażacy zostali powiadomieni, że na ulicy Projektowanej IV w Paprotni pali się samochód. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni.

Po dojeździe zastano samochód osobowy volkswagen transporter w całości objęty pożarem. Osoby podróżujące autem zdołały opuścić go przed przybyciem strażaków i nie doznały żadnych obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pojazdu dwoma prądami piany. Samochód doszczętnie spłonął i strażacy dogasili jedynie wrak. Powodem była najpewniej awaria silnika.

Tego samego dnia również zapalił się silnik auta w Rybnie. Choć zniszczenia były znacznie mniejsze, to jednak i ten samochód raczej nie jest do uratowania. Przyczyną pośrednią pożarów mogą być obecnie wysokie temperatury i przegrzanie instalacji, w której drobna usterka może przemienić się w pożar.

BN

Fot. PPSP Sochaczew