Strona główna Sochaczew gmina Dotacja na wymianę pieców

Dotacja na wymianę pieców

566
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW W Urzędzie Gminy Sochaczew podpisana została w czwartek, 27 sierpnia umowa w sprawie dotacji na sfinansowanie kosztów wymiany pieców węglowych na nowoczesne urządzenia grzewcze. Gmina Sochaczew dostaje na ten ceł ponad milion złotych. Umowę podpisali Adam Struzik, marszałek województwa oraz Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Dzięki dotacji unijnej wymienione w gminie zostaną stare piece w 84 domach jednorodzinnych. W sumie projektem dofinansowania objęte są 23 miejscowości. W 31 budynkach jednorodzinnych zamontowane będą kotły gazowe wraz z podłączeniem do butli gazowej, a w 34 kotły gazowe wraz z podłączeniem do sieci gazowej. Natomiast w 19 obiektach mają być zainstalowane kotły spalające biomasę (pellet). Gmina Sochaczew była liderem dużego projektu za 21 mln złotych, który dochodzi teraz do realizacji. Dzięki temu w czterech gminach – Sochaczew, Rybno, Nowa Sucha, Teresin, udało się wymienić stare urządzenia grzewcze w blisko 600 gospodarstwach domowych.

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że na Mazowszu w kwestii poprawy jakości powietrza jest jeszcze wiele do zrobienia. We wrześniu na posiedzeniu sejmiku województwa mazowieckiego ma być przyjęty specjalny Program Ochrony Powietrza, którego realizacja wesprze gminy w pozyskiwaniu środków unijnych na wymianę nieekologicznych urządzeń grzewczych na nowoczesne.

BN