Strona główna Sport Pościg po zwycięstwo

Pościg po zwycięstwo

154
0
PODZIEL SIĘ

PIŁKA NOŻNA Warszawska liga okręgowa

Po ubiegłotygodniowej porażce w Brwinowie podopieczni Sebastiana Kęski przyjechali do Ursusa w mocno przetrzebionym składzie. Z różnych powodów nie mogli w meczu wystąpić Kamil Bartosiewicz, Michał Bargieł, Sylwek Płacheta i Patryk Szewczyk. W bramce zaś po raz pierwszy zobaczyliśmy Konrada Drązikowskiego.

Od początku Teresin bardzo ostro wziął się do pracy, a gra toczyła się w dotkliwym upale. Niestety między 28. a 35. minutą przydarzyła się seria nieszczęść. Najpierw boisko z powodu urazu opuścić musiał Kamil Stencel, po chwili gospodarze zdobyli bramkę z problematycznego rzutu karnego, aby za kolejną chwilę podwyższyć prowadzenie strzałem do pustej bramki. Jakby tego było mało, kontuzję odnotował jeszcze Mykola Yandiuk i też musiał zakończyć swój udział w meczu.

Wydawało się, że nic dobrego nie może się już drużynie przydarzyć. A jednak ogromne zaangażowanie całego zespołu nagrodzone zostało tuż przed przerwą, kiedy to po rzucie rożnym Kacper Bargieł efektowną główką zdobył bramkę kontaktową.

Osłabiony Teresin po przerwie podjął niesamowitą walkę. W 55. minucie, po pięknej akcji lewym skrzydłem Szczepana Felczaka, Dawid Brzeski wyrównał stan meczu. Za chwilę w stuprocentowej sytuacji znalazł się Kacper, którego strzał o centymetry minął prawy słupek bramki Ursusa. Wreszcie w 74. minucie Kacper popisał się kolejnym pięknym uderzeniem głową i wyprowadził ekipę na prowadzenie.

Do końca drżeliśmy o wynik ponieważ Ursus za wszelką cenę starał się doprowadzić przynajmniej do remisu. Mimo tak dotkliwych personalnych osłabień, zwycięstwo zostało dowiezione do ostatniego gwizdka arbitra.

Takie wygrane zawsze konsolidują zespół i poprawiają atmosferę. Wielkie gratulacje dla zawodników, że potrafili pozbierać się po tak niekorzystnych wydarzeniach z pierwszej połowy.

W najbliższą środę, o godzinie 18.30 w trzeciej kolejce wreszcie Teresin zagra u siebie z Rysiem Laski, natomiast za tydzień w niedzielę uda się na kolejny wyjazd, tym razem do Perły Złotokłos.

KS II Ursus – KS Teresin 2:3 (2:1)

Bramki dla Teresina: Kacper Bargieł – dwie (45 i 74 min.), Dawid Brzeski (55 min.)

KS Teresin: Drązikowski – Yandiuk (35 Żakowski), Smoliński, Popławski, Binięda – Felczak, Bauman, Stencel (28 Węsek), Stojek (46 Parśniak), Brzeski – K. Bargieł

KST

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZWYCIĘSTWA MŁODZIEŻY
Następny artykułRemis Promyka