Strona główna Kronika kryminalna Policjanci zatrzymali piratów drogowych

Policjanci zatrzymali piratów drogowych

147
0
PODZIEL SIĘ
fot.policja
Kolejni piraci drogowi utracili uprawnienia do kierowania po tym, jak znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Ładna pogoda powoduje, że kierowcy mocniej wciskają pedał gazu. Zapominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek!

Mając na względzie ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i poprawę bezpieczeństwa na drodze w niedzielę 16 sierpnia 2020r, policjanci z łowickiej „drogówki” uczestniczyli w  wojewódzkich działaniach „Prędkość”. Tylko jednego dnia aż sześciu kierujących utraciło uprawnienia do kierowania z powodu nadmiernej prędkości. Około godziny 7.45 w Łowiczu na ul. Poznańskiej kierujący skodą 35-latek z powiatu nowodworskiego w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 101 km/h. O 8.00 kierujący volkswagenem 53-latek z powiatu chojnickiego poruszał się z prędkością 102km/h. A przed godziną 16-tą, 19-letni łowiczanin kierował fiatem z prędkością 110km/h. W Krępie po godzinie 10.30 38-latek z Łowicza kierował mercedesem jadąc 104km/h. Około 17.30 53-latek z powiatu łowickiego poruszał się volvo z prędkością 103 km/h, a przed godziną 18-tą 40-latka z powiatu zgierskiego jadąc volvo osiągnęła w obszarze zabudowanym prędkość 102km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy, a ponadto zostali ukarani mandatami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu na drodze, a taka brawura znacznie zwiększa ryzyko wypadku. Piękna pogoda powoduje, że kierowcy mocniej wciskają pedał gazu, zapominając, że pod wpływem upału jesteśmy mniej skoncentrowani i bardziej zmęczeni, a tym samym mniej ostrożni i z opóźnieniem reagujemy na zmienną sytuację na drodze. Zatem kierowco: noga z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu!

fot.policja