Strona główna Powiat Pielgrzymowanie w zmienionej formie

Pielgrzymowanie w zmienionej formie

227
0
PODZIEL SIĘ

XXV Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę odbędzie się w zmienionej formie z uwagi na pandemię koronawiursa. Pątnicy wyruszą 6 sierpnia z Łowicza, koniec pielgrzymki planowany jest na 14 sierpnia.

W tym roku w drogę wyruszą jedynie księża oraz niezbędne osoby z grupy służb Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej

Ubolewamy, że w tym roku pielgrzymka nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Jest to podyktowane sytuacją pandemiczną w Polsce, należy zachować niezbędne środki ostrożności. Co roku z Sochaczewa wyruszała Grupa Błękitna. Sochaczewscy pielgrzymi mieli wydłużoną trasę, bowiem do Łowicza docierali na piechotę, ponadto spali w namiotach oraz mieli swoją własną kuchnię polową. Niestety w tym roku nie mogą uczestniczyć w tym duchowym przeżyciu – powiedział nam Maciej Małecki, minister i poseł na Sejm RP, który co roku brał udział w pielgrzymce.

Mimo zmiany formy pielgrzymki, Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba zachęca do uczestniczenia w niej w formie duchowej. Codzienne relacje z drogi na Jasną Górę będą udostępnianie na stronie internetowej www.lppm.pl oraz w mediach społecznościowych. Istnieje również możliwość zamieszczania własnych intencji na powyższej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Poza tym 5 sierpnia o godzinie 20:00 w bazylice katedralnej w Łowiczu odbędzie się Apel Jasnogórski, w którym można uczestniczyć osobiście. Na czwartek 6 sierpnia na godzinę 7:00 zaplanowano mszę świętą tuż przed wyruszeniem pielgrzymów w drogę.

Biskup Łowicki zachęca do uczestniczenia w codziennych mszach świętych w swoich parafiach, daje to wiernym możliwość przeżywania pielgrzymki, mimo niemożności wyruszenia na szlak.

Aleksander Szostak

Fot Pielgrzymka Łowicka FB