Strona główna Teresin Nocna pielgrzymka

Nocna pielgrzymka

288
0
PODZIEL SIĘ

Tradycją Niepokalanowa są nocne pielgrzymki. Tego typu pielgrzymowanie i czuwanie wypada zawsze w drugą sobotę miesiąca. Najbliższa odbędzie się w weekend 8-9 sierpnia.

Odbywać się będzie w dwóch grupach. Pierwsza grupa modli się, idąc pieszo 21 km z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach k. Wiskitek do sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana w Niepokalanowie. Druga w tym samym czasie czuwa na modlitwie w Niepokalanowie – informują organizatorzy. – Jest możliwość dojazdu autobusem z Niepokalanowa do Miedniewic. Odjazd spod Domu Parafialnego o godz. 20:00. Zapisy do piątku poprzedzającego pielgrzymkę u p. Anny Włodarczyk, tel. 889 590 461 – dodają.

Jak czytamy w programie pielgrzymek, intencją główną grupy czuwającej (Niepokalanów) jest modlitwa o tryumf Niepokalanego Serca w Polsce, Europie i na świecie. Całość rozpocznie się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, Mszą św. i Drogą Krzyżową w bazylice. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Niepokalanów. Potem nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, zgromadzeni odmówią Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, litanie i inne modlitwy w intencji Ojczyzny. Zaplanowane są dwie 30-minutowe przerwy na cichą modlitwę.

Z kolei grupa pielgrzymująca (Miedniewice) modlić się będzie o chrześcijańską odnowę naszych rodzin w duchu Dekalogu. Podobnie jak w Niepokalanowie, początek o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski i Msza św. w Miedniewicach. Wymarsz w drogę przez Oryszew, Szymanów nastąpi ok. godz. 22.30.

W drodze są dwa odpoczynki, około godzin 1.00 i 3.00. Jest możliwość spowiedzi św. i rozmowy duchowej z kapłanem. Około godziny 5.10 dochodzimy do Niepokalanowa, gdzie pielgrzymi dołączą do grupy czuwającej w kaplicy św. Maksymiliana” – informują duchowni. Co ważne, o godzinie 5.45 w niepokalanowskiej bazylice sprawowana będzie Eucharystia dla pieszych pątników i uczestników nocnego czuwania. Będzie to uroczyste zakończenie pielgrzymowania.

Dodajmy, że kolejna pielgrzymka zaplanowana jest na 13-14 września. Następnie 11-12 października i 8-9 listopada. Więcej informacji udzielają: Janek – tel. 694 005 412, 609 562 751, e-mail: j.bak20@upcpoczta.pl lub janekbpp@gmail.com oraz Andrzej – tel. 501 705 502.

 Marcin Odolczyk