Strona główna Kampinos Mołdawianin na gazie

Mołdawianin na gazie

268
0
PODZIEL SIĘ

KAMPINOS Policjanci z posterunku w Kampinosie i Lesznie, którzy pełnili 4 sierpnia wspólną służbę na patrolu otrzymali zgłoszenie o kierowcy opla, który jechał nietrzeźwy. Mężczyzna ten poruszał się drogą wojewódzką nr 580.

Dziwnie jadącego kierowcę w kierunku Leszna zaobserwował inny uczestnik ruchu drogowego, który postanowił uniemożliwić kierowcy opla dalszą jazdę. Powiadomił on około godziny 18.30 policjantów o zatrzymaniu przez siebie młodego kierowcy, który, jak podejrzewał mógł być nietrzeźwy. Policyjny patrol udał się od razu na wskazane przez świadka miejsce.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego kierowcy, obywatela Mołdawii. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali pijanego cudzoziemca, a gdy wytrzeźwiał przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd – mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Starych Babicach.

BN

fot.pixabay