Strona główna Sport Mecz jak partia szachów

Mecz jak partia szachów

139
0
PODZIEL SIĘ
PIŁKA NOŻNA Warszawska Klasa A, grupa IV

W pierwszej kolejce warszawskiej A Klasy wygrał tylko Promyk. W drugiej było podobnie i dlatego dwie nasze powiatowe drużyny zamykają tabelę.

Wyjazdowy mecz Promyka był podobny do szachów. Każda z drużyn długo rozgrywała piłkę i jak tylko trafiła się okazja, to uruchamiała swoich napastników długimi, prostopadłymi podaniami. Sztuka strzelenia gola przed przerwą udała się tylko Promienistym. Kamil Wróbel wykorzystał zawahanie bramkarza gospodarzy i posłał piłkę do siatki.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku i zdobyli gola z rzutu karnego. Gra się toczyła. Nadszedł czas na zmiany. Niezwykłym wyczuciem wykazał się trener naszej drużyny. Na boisko wpuścił Rafała Dalke, który chwilę później wykorzystał podanie od Mateusza Figata i ponownie Promyk wyszedł na prowadzenie. Kolejna zmiana. Na boisku pojawił się Zbigniew Skibiński, który – podobnie jak jego kolega z „ławy” – kilka minut po wejściu pokonał strzałem głową bramkarza Błękitnych. Gospodarze nie odpuścili i atakowali do samego końca. Nagrodą za to był drugi rzut karny, który został zamieniony w gola. Promykowi należą się słowa uznania. Dwa wyjazdowe mecze i dwa zwycięstwa, a do tego dochodzi jeszcze „nos trenera”.

Tajfun w Chodakowie zagrał z beniaminkiem ligi KS Blizne. Rywale okazali się dobrze poukładaną drużyną, która praktycznie przez cały mecz miała przewagę. Padły tylko trzy gole, a mogło znacznie więcej. Piłkarze z Brochowa pokazali sporą waleczność i ambicję, ale nie mieli armat, które swoimi strzałami mogły zaskoczyć bramkarza gości.

Na boisku w Feliksowie piłkarze urządzili sobie ostre strzelanie. Padł tuzin goli, z czego rywale strzelili aż dziewięć. Do pewnego momentu gospodarze mający problemy kadrowe trzymali się całkiem nieźle. Jednak wór z golami pękł i mecz skończył się wysoką porażką gospodarzy.

Błękitni Korytów – Promyk Nowa Sucha 2:3 (0:1)

gole: Kamil Wróbel (37′), Rafał Dalke (70′), Zbigniew Skibiński (82′)

skład: Bartłomiej Siekiera – Jakub Teodorowicz (70′ Kamil Marcinkowski), Marcin Jaworski, Marcin Gajda, Kamil Dalke, Mateusz Figat, Damian Chełmiński, Łukasz Piórkowski (87′ Kacper Charaziński), Maciej Nowicki (55′ Aleksander Psiuk), Tomasz Jurczak (78′ Zbigniew Skibiński), Kamil Wróbel (60′ Rafał Dalke (90’Hubert Kowalski)

Tajfun Brochów – KS Blizne 0:3 (0:0)

skład: Filip Szypszak – Konrad Kaczmarek (22′ Piotr Pisarek), Kamil Ciołek (60′ Michał Bartkowski), Mariusz Nowicki, Bartłomiej Surmański, Paweł Piórkowski (80′ Oliwier Szczerbik), Kacper Baj (79′ Paweł Sankowski), Radosław Sadowski (60′ Mariusz Mamcarz), Marek Dąbrowski, Patryk Karczewski (46′ Tomasz Jaczyński), Mariusz Wiciak

Piast Feliksów – Zaborowianka Zaborów 3:9 (1:3)

gole: Piotr Krawczak, Tomasz Żakowski, Damian Łukawski

skład: Mateusz Florczak – Marcin Konik, Mateusz Zych, Rafał Walczak, Kamil Rembiejewski, Piotr Krawczak, Krzysztof Różycki, Tomasz Oliwa (Tomasz Żakowski), Damian Łukawski, Wiktor Michurski, Bartosz Woźnica

Wyniki II kolejki

Błękitni – Promyk 2:3

Tajfun – Blizne 0:3

Piast – Zaborowianka 3:9

Błonianka II – Tur 4:2

Józefowianka – Wrzos 6:3

Partyzant – Chlebnia II 2:4

Orzeł – Osuchów 4:3

Tabela

1.Józefowianka Józefów 6 10-3

2.LKS II Chlebnia   6   7-2

3.Błonianka II Błonie 6 9-5

4.Promyk Nowa Sucha 6 5-3

5.Zaborowianka Zaborów 3 10-5

6.Błękitni Korytów 3 10-6

7.Orzeł Kampinos 3   5-5

8.Tur Jaktorów 3 4-5

9.KS Blizne 3 3-4

10.LKS Osuchów 0 3-4

11.Partyzant Leszno 0 2-4

12.Wrzos Międzyborów 0 6-11

13.Tajfun Brochów 0 3-11

14.Piast Feliksów 0 3-12

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBajki z gminy
Następny artykułPRZEKLĘTE BOISKO