Strona główna Kronika kryminalna Małżeństwo uniemozliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Małżeństwo uniemozliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy

328
0
PODZIEL SIĘ
Małżeństwo z Rybna i załoga karetki pogotowia uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Teresin odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Wczoraj wieczorem małżeństwo z Rybna jechało obwodnicą miasta w kierunku Żdżarowa. W pewnym momencie zauważyli, że przed nimi jedzie audi, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał duży problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu, a także „łapał” pobocze, więc zadzwonili na numer alarmowy 112 i poinformowali dyspozytora o swoich podejrzeniach.

Kierowca Audi zjechał z obwodnicy w kierunku miejscowości Kąty i zatrzymał się na stacji paliw. Okazało się, że niebezpieczne manewry na drodze widzieli również ratownicy medyczni. Zarówno małżeństwo i medycy ustawili swoje pojazdy tak, że mężczyzna nie miał możliwości wyjazdu. Ratownik zabrał kierowcy kluczyki, a mieszkaniec gminy Rybno poinformował, że patrol Policji jest w drodze.

Po chwili sprawdzano już stan trzeźwości 46 – latka z gminy Teresin. Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z policyjnego systemu wynika, że mężczyzna w przeszłości miał zatrzymane prawo jazdy za to samo przestępstwo. Auto nie posiadało aktualnego przeglądu technicznego.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.
Dziękujemy za zatrzymanie pijanego kierowcy i postawę godną naśladowania!

mł. asp. A. Dzik