Strona główna Rybno Gminna droga w naprawie

Gminna droga w naprawie

158
0
PODZIEL SIĘ

JASIENIEC/ZŁOTA Mieszkańcy gminy Rybno w końcu doczekali się naprawy drogi gminnej na trasie Jasieniec – Złota. Kto zna ten odcinek ten wie, że droga przedstawiała obraz nędzy i rozpaczy. Zniszczona i rozjeżdżona, wielokrotnie łatana i poprawiana. Słowem łata na łacie, dziura na dziurze.

Mieszkańcy od lat starali się, aby drogę im naprawiono. I w końcu im się udało.

Na inwestycję gmina Rybno otrzymała dotację ze środków finansowych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych w kwocie 263 835 złotych. Cała inwestycja będzie kosztować w sumie 405 900,01 złotych.

– Cieszę się, że  ta inwestycja wkrótce zostanie zrealizowana. Mieszkańcy na remont tej drogi oczekiwali już od dłuższego czasu. To jest ważny odcinek, który łączy się z drogami powiatowymi. I to w czasie, kiedy jest tyle trudności spowodowanych pandemią koronawirusa. Ale epidemia nie trwa wiecznie, a my musimy zająć się inwestycjami i je sukcesywnie realizować –mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Prace już ruszyły i w związku z tym będą małe utrudnienia komunikacyjne na tych odcinkach. Remont drogi gminnej Jasieniec – Złota polega na naprawie nawierzchni z mieszanki bitumicznej. To odcinek o długości 2667 metrów i szerokości 5 metrów. Na razie zdejmowana jest zużyta stara warstwa i wzmacniana droga. Potem zostanie położona nowa warstwa bitumiczna.

Prace zgodnie z zawartą umową z wykonawcą powinny zakończyć się najpóźniej do 30 listopada, czyli mieszkańcy mogą być pewni, że jesienne szarugi nie będą na tej trasie uciążliwe.

– W przeciągu najbliższego półtora roku na terenie gminy Rybno zostanie przebudowanych i wyremontowanych około 10 kilometrów dróg gminnych i 10 kilometrów dróg powiatowych. Składamy kolejne wnioski na dofinansowania i pracujemy nad podziałami gruntów, aby móc w przyszłości pobudować kolejne drogi i starać się o środki z zewnątrz. Dodatkowo też pracujemy nad instalacjami ulicznego oświetlenia, by nasze drogi nie tylko były dobre, ale też bezpieczne w godzinach nocnych – dodaje wójt Rybna.

BN

Fot. UG Rybno