Strona główna Powiat Gdzie skorzystać z bonu

Gdzie skorzystać z bonu

254
0
PODZIEL SIĘ

POWIAT Bon turystyczny, to nowy program rządu, który ma wesprzeć polskie rodziny w dobie pandemii koronawirusa oraz wspomóc krajową branżę turystyczną. Niestety liczba miejsc w powiecie sochaczewskim, gdzie można skorzystać z bonu turystycznego, na razie jest ograniczona.

Wakacyjne wsparcie przysługuje na każde dziecko w rodzinie. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje bon w podwójnej kwocie. Bonu turystycznego można używać od 1 sierpnia bieżącego roku. Aby skorzystać z tego świadczenia, trzeba posiadać konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po udanej rejestracji na platformie internetowej otrzyma się numer bonu, który należy podać przy rezerwacji usługi. Świadczenie, zgodnie z ustawą o Polskim Bonie Turystycznym, nie podlega wymianie na gotówkę i można je wykorzystać tylko na usługę i imprezę turystyczną. Możemy więc nim zapłacić np. za nocleg czy za kolonie dziecka.

W powiecie sochaczewskim niewielu przedsiębiorców zdecydowało się na honorowanie tego świadczenia. Są to firmy z branży hotelarskiej i biura podróży. W Sochaczewie bonu można użyć w Biurze Podróży Chopin oraz w Remtur Biuro Turystyczne.

Hotel Słoneczny Młyn w Teresinie umożliwia opłacenie pobytu za pomocą bonu, podobnie jak firma Damapol w Brochowie oferująca noclegi. Na tym kończy się lista firm akceptujących bon turystyczny jako środek płatniczy. Należy pamiętać, że spis przedsiębiorstw jest cały czas aktualizowany i jest dostępny pod adresem www.bonturystyczny.gov.pl.

Aleksander Szostak

fot.pixabay