Strona główna Kultura Doceniani w świecie

Doceniani w świecie

157
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Artyści z Sochaczewa są doceniani nie tylko w swoim mieście i regionie, ale też poza granicami Polski. Przemko Stachowski został oficjalnie nominowany do Międzynarodowej nagrody „Artysta Roku 2020” we Włoszech.

Prace artystów biorących udział w rywalizacji będzie można oglądać od 12 do 18 września w Muzeum Sciortino w Montreale, w mieście i gminie pod Palermo na Sycylii. Kuratorami Nagrody są dr Francesco Saverio Russo i Salvatore Russo. Międzynarodowa nagroda Artysty Roku przyznawana jest niewielkiej liczbie artystów, którzy wyróżnili się w bieżącym roku. Promowani są malarze, rzeźbiarze, fotografowie, twórcy wideo, performerzy, graficy, styliści, którzy swoją twórczością upowszechniają sztukę w świecie.

Natomiast Zdzisław Chlebowski został zgodnie z decyzją IAAG, międzynarodowego stowarzyszenia artystów, mianowany VIP Member Only, odznaką za wybitne osiągnięcia. Organizacja ta promuje artystów w sieci na podstawie publikowanych prac. Ocena polega na oznakowaniu i zależy od ilości wejść na stronę. Zdzisław Chlebowski na ROM 2020 ma wystawioną legitymację Membership nr 548. To docenienie dorobku artystycznego sochaczewianina. Do IAAG zgłaszają swe prace artyści z całego świata i tylko nieliczni zdobywają honorowe wyróżnienia. Dodatkowo artysta ten został uhonorowany wyróżnieniem na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Meksyku „2020 Rokiem Pandemii”, gdzie wysłał jedną ze swoich prac.

BN

fot. fb Zdzisław Chlebowski