Strona główna Nowa Sucha Czekają na jubilatów

Czekają na jubilatów

238
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

NOWA SUCHA Do 21 sierpnia proszone są o zgłoszenia pary małżeńskie, które w 2020 roku obchodziły lub będą obchodzić Złote Gody, a są mieszkańcami gminy Nowa Sucha.

Fakt ten należy zgłosić osobiście w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego Nowej Suchej, telefonicznie (46) 861 20 51 wew. 39 lub mailowo na adres: iwona.pajak@nowasucha.pl.

Zgłoszeń mogą dokonywać sami małżonkowie, ale również członkowie ich rodzin, sąsiedzi, przyjaciele, znajomi.

– Prosimy również o zgłaszanie par, które w latach poprzednich obchodziły 50. rocznicę ślubu, a nie otrzymały jeszcze Medalu Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Przypominamy, że odznaczeni medalem mogą być małżonkowie, którzy przeżyli 50 lat w jednym związku małżeńskim. Urząd Stanu Cywilnego Nowa Sucha sporządza projekt wniosku, a następnie przesyła go do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, jako organu wnioskującego do Prezydenta RP o nadanie odznaczenia za długoletnie pożycie. Po rozpatrzeniu wniosków jubilaci otrzymują list gratulacyjny od prezydenta, a potem w terminie około sześciu miesięcy od daty zgłoszenia pary w USC odbywa się uroczystość, gdyż wtedy już   medale są dostarczone do urzędu ­– mówi Iwona Pająk, kierownik USC w Nowej Suchej.

Jubilaci zapraszani są na uroczystości zazwyczaj w początku następnego roku. Medale w imieniu Prezydenta RP wręcza wójt Gminy Nowa Sucha.

BN

fot.pixabay