BZURA PŁACI FRYCOWE

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka, grupa II

Kolejnym rywalem Bzury była drużyna, która w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Ma na swoim koncie pięć kolejnych zwycięstw (2 w lidze i 3 w Pucharze Polski) oraz wielu doświadczonych zawodników w składzie. Chodakowianie to młody zespół, dopiero nabierający ligowej ogłady.

Przez całe spotkanie widoczna była przewaga rywali, którzy stworzyli sobie co najmniej kilka dobrych okazji do strzelenia gola. Biało-zieloni też starali się kąsać, ale tym razem nie udało się strzelić gola.

Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło pięć minut przed jego zakończeniem. Jeden z rywali uciekł naszemu obrońcy, a ten nie wiedząc co zrobić, odepchnął go ręką. Sytuacja miała miejsce w polu karnym i sędzia po chwili wahania wskazał na wapno. Doświadczony Rafał Trakul pokonał bramkarza Bzury i zapewnił swojej drużynie trzecie z rzędu zwycięstwo ligowe. Tym samym Świt został samodzielnym liderem, gdyż Hutnik Warszawa i KS Łomianki straciły punkty w trzeciej kolejce.

Bzura po raz kolejny przegrała z bardziej doświadczoną drużyną. Niestety musi zapłacić frycowe i mieć trzeba nadzieję, że z porażek tych piłkarze oraz ich trenerzy wyciągną odpowiednie wnioski i w następnych meczach będzie już tylko lepiej. Dodać trzeba, że od dwudziestej minuty Bzura grała w osłabieniu, gdyż Michał Kowalski został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny. W następnej kolejce chodakowianie zagrają w Przasnyszu z tamtejszym MKS.

Bzura Chodaków – Świt Staroźreby 0:1 (0:0)

0:1 Rafał Trakul (85′ z rzutu karnego)

skład: Marcin Chmielak – Adam Żółtowski, Michał I Kowalski, Adam Zając, Filip Jeznach, Hubert Krasoń (86′ Marcin Rosa), Igor Tomaszewski (84′ Artur Fijołek), Radosław Grefkowicz (72′ Mateusz Struzik), Piotr Chmielak, Kacper Szczepaniak (46′ Jakub Kowalski), Adrian Tomczyk (46′ Michał Struzik)

 Wyniki III kolejki

Bzura – Świt 0:1

Huragan – Żyrardowianka   3:1

Hutnik – Makowianka 2:2

Mławianka – Nadnarwianka   2:1

Troszyn – Przasnysz 1:0

Kasztelan – Wkra 1:2

Wisła II – Łomianki 2:0

 Tabela

1.Świt Staroźreby 9 6-2

2.Hutnik Warszawa 7 8-2

3.Wisła II Płock 7 7-2

4.Huragan Wołomin 7 6-3

5.KS Łomianki 6 7-4

6.KS CK Troszyn 6 6-3

7.Żyrardowianka Żyrardów   4 5-6

8.Bzura Chodaków 3 6-4

9.Mławianka Mława 3 2-3

10.Wkra Żuromin 3 2-8

11.Makowianka Maków Mazowiecki   2 5-6

12.MKS Przasnysz 0 0-3

13.Nadnarwianka Pułtusk   0 1-7

14.Kasztelan Sierpc 0   1-9

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz