Strona główna Sport Brydżyści „Piasta” nie zwalniają!

Brydżyści „Piasta” nie zwalniają!

170
0
PODZIEL SIĘ

W dniach 3-10 sierpnia 13 młodych brydżystów „Piasta” Feliksów jako kadra Mazowsza młodzików wzięło udział w zgrupowaniu szerokiej kadry narodowej młodzików w Stasikówce k/Poronina.

Brydżyści wyjątkowo intensywnie przepracowali pierwszą połowę tego roku.

Po obozie zimowym, brydżowo – narciarskim w lutym, sytuacja związana z pandemią nie ograniczyła naszej aktywności. Brydż jest w lepszej sytuacji niż większość innych dyscyplin sportowych. Mamy do dyspozycji bezpłatną platformę internetową BBO, która umożliwia prowadzenie szkolenia i rozgrywek. Połączenie BBO i dostępnych komunikatorów głosowych pozwalało na udział w pełnowartościowych lekcjach brydża, rozgrywaniu meczy, turniejów oraz ich analizę. Brydżyści pracowali często dwa razy dziennie, przeznaczając na doskonalenie gry znacznie więcej czasu niż dotychczas.

Ponadto w maju i czerwcu Polski Związek Brydża Sportowego zorganizował Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików ONLINE. Wzięły w nich udział 4 nasze drużyny. 20 zawodników poświęcało dodatkowe 3 godziny tygodniowo na rozegranie jednego meczu i jego analizę.

Najlepszy wynik osiągnęła jedna z drużyn U-12 zajmując 4 miejsce, tuż za podium.

Oczywiście, brydż online, internetowy to nie to samo co brydż „na żywo”

Obóz brydżowy to było coś, na co czekali wszyscy. Wzięcie do rąk „prawdziwych” kart dało dużo radości. Wszystko odbywało się oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym (pomiar temperatury, przyłbice, maseczki, dezynfekcja rąk, indywidualny sprzęt, karty w kwarantannie itd.). Z wiadomych względów wiele imprez i turniejów zostało odwołanych i było to pierwsze spotkanie z kolegami i koleżankami z całej Polski „w realu” od wielu miesięcy.

Tomasz Kopka